سه روز عزای عمومی در پی مرگ وزیر فلسطینی توسط سربازان اسراییلی

سه روز عزای عمومی در پی مرگ وزیر فلسطینی توسط سربازان اسراییلی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

زیاد ابوعین، وزیر دولت خودگردان فلسطینی در جریان درگیری با نظامیان اسراییلی جان خود را از دست داد. او که در دفاع از حق کشاورزان فلسطینی به مرز

آگهی

زیاد ابوعین، وزیر دولت خودگردان فلسطینی در جریان درگیری با نظامیان اسراییلی جان خود را از دست داد. او که در دفاع از حق کشاورزان فلسطینی به مرز اسراییل وکرانه باختری رفته بود پس از حمله سریازان به یک پیرمرد کشاورز فلسطینی، سربازان اسراییلی را اشغالگرانی خطاب کرد که حتی به مردان و زنان بی سلاح هم رحم نمی کنند. او نمی دانست که ساعاتی بعد خود قربانی همین بی رحمی سربازان اسراییلی خواهد بود.

تصویر لحظه به لحظه ضرب و شتم وزیر فلسطینی و کشاورزانی که ابوعین در دفاع از آنها به مرز کرانه باختری و اسراییل رفته بود، بدلیل حضور خبرنگاران کاملا فیلمبرداری شده و شوک دوباره ای را به جامعه فلسطینی وارد کرده است. دولت خودگردان در پی مرگ وزیر سه روز عزای عمومی در سراسر سرزمین فلسطینی اعلام کرده است.

در جریان مرگ او در بیمارستان رامی حمدالله، نخست وزیر دولت خودگران فلسطینی، به بیمارستان رفت و به خبرنگاران گفت که سرکوب و ضرب و شتم فلسطینیها هرروز برای زنان و مردان و کودکان حتی افراد سالخورده و حالا وزیر دولت هم رخ می دهد و شهادت زیاد ابوعین شاهدی است بر این مدعا.
وی گفت: “ در همین جا از همه سازمانهای حقوق بشری درخواست می کنم تا تحقیقات ویژه ای را علیه نقض دائم حقوق بشر از سوی دولت اسراییل انجام می گیرد آغاز کنند و به این ترتیب جلوی این فاجعه های انسانی را بگیرند.”

دولت خود گردان فلسطینی اعلام کرده است که از این پس تمام همکاریهای امنیتی مشترک با دولت اسراییل را متوقف خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تعمیق شکاف بین آمریکا و اسرائیل؛ بایدن: نتانیاهو در نوار غزه اشتباه می‌کند

بن‌بست مذاکرات برای آتش‌بس در غزه؛ نتانیاهو از تعیین تاریخ آغاز عملیات رفح خبر داد

مواجهه فلسطینی‌ها با وسعت ویرانی‌‌ها در خان یونس؛ اسرائیل: عقب کشیدیم تا برای حمله رفح آماده شویم