کماندوهای چچنی در کنار جدایی طلبان هوادار روسیه در شرق اوکراین

کماندوهای چچنی در کنار جدایی طلبان هوادار روسیه در شرق اوکراین
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سربازان چچنی که خود روزی درگیر جنگ با نظامیان روس بوده اند حالا به شرق اوکراین به کمک جدایی طلبان هوادار روسیه در اوکراین آمده اند. آنها بنوعی در

آگهی

سربازان چچنی که خود روزی درگیر جنگ با نظامیان روس بوده اند حالا به شرق اوکراین به کمک جدایی طلبان هوادار روسیه در اوکراین آمده اند. آنها بنوعی در خدمت ارتش روسیه قرار گرفته اند. این سربازان امروز در یونیفورم نظامیان جمهوری چچن در روسیه داوطلبانه به شرق اوکراین رفته اند.

فرمانده آنها می گوید: “ اینجا مردم به کمک ما نیاز دارند، اینجا خواهیم ماند. ما از ماه مه به اینجا آمده ایم. تجربه مبارزات جنگی ما به سال 95 باز می گردد. نزدیک به 70 درصد از ما عضو کماندوهای ویژه ارتش روسیه هستیم. بیش از 75 درصد از ما مدال شجاعت دریافت کرده اند.”

این مردان که تعدادشان به 300 تن می رسد پس از اعلام عفو عمومی از سوی دولت روسیه تصمیم گرفتند به نظامیان روس ملحق شوند.

با این حال بخش دیگری از همین سربازان چچنی که در دهه 90 با نظامیان روسیه جنگیده اند حالا به کمک نظامیان اوکراین رفته اند تا در مقابل روسیه بایستند. برخی دیگر از همتایانشان به سوریه رفته اند و انجا علیه دولت اسد که وابستگی زیادی به روسیه دارد مبارزه و جهاد می کنند. اغلب آنها در پی شکست جدایی طلبان چچن از ارتش روسیه، از کشور فرار کرده اند و برخی حتی گذرنامه هایی از کشورهای اروپایی دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمانده ارتش اوکراین: وضعیت در جبهه نبرد با وجود مهار حملات روس‌ها «دشوار» است

جسد خلبان فراری روس که به اوکراین پناهنده شده بود در جنوب اسپانیا پیدا شد

تور اروپایی زلنسکی؛ اوکراین و فرانسه پیمان امنیتی ۱۰ ساله امضا کردند