Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پارلمان یونان با اختلاف رای ناچیز بودجه سال ۲۰۱۵ میلادی را تصویب کرد

پارلمان یونان با اختلاف رای ناچیز بودجه سال ۲۰۱۵ میلادی را تصویب کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پارلمان یونان بامداد دوشنبه با اختلاف رای ناچیز، با ۱۵۵ رای موافق در برابر ۱۳۴ رای مخالف بودجه سال ۲۰۱۵ میلادی این کشور را تصویب کرد. همزمان و در

آگهی

پارلمان یونان بامداد دوشنبه با اختلاف رای ناچیز، با ۱۵۵ رای موافق در برابر ۱۳۴ رای مخالف بودجه سال ۲۰۱۵ میلادی این کشور را تصویب کرد.

همزمان و در حالی که اعتبار بسته نجات مالی یونان آخر سالجاری میلادی به پایان می رسد و وزرای دارایی حوزه پولی یورو رای به تمدید یا عدم این بسته مالی می دهند، نخست وزیر یونان بودجه پیشنهادی دولت خود را ستود.

آنتونیس ساماراس، بودجه سال آتی را «اولین بودجه متعادل چند دهۀ اخیر» یونان و تصویب آن را «لحظه ای تاریخی» خواند.

اما آنانی که در بیرون از پارلمان و به اعتراض تجمع کرده بودند با آقای ساماراس موافق نبودند. یکی ازمعترضان گفت: «همه ما که اینجا جمع شده ایم این دولت را نمی خواهیم. ما دولت جدیدی می خواهیم که قادر به کنترل شرایط باشد و وضعیت را هر روز بدتر از دیروز نکند.»

مرد دیگری گفت: «پیام مقاومت و اعتراض ما در برابر سیاستهای دولت این است؛ دیگر بس است. کاهش دستمزدها، حقوق بازنشستگی و بودجه بخش های آموزش و درمان بس است.»

وام دهندگان بین المللی خواهان صرفه جویی ۱.۷ میلیارد یورویی دیگر از سوی دولت یونان هستند.

با توجه به این موضوع و خستگی یونانیان از سیاستهای ریاضت اقتصادی و همچنین فرارسیدن موعد انتخاب رئیس جمهوری یونان، خبرنگار یورونیوز تصویب بودجه را آخرین پیروزی عمدۀ دولت آقای ساماراس می داند.

استاماتیس ییانیسیس از آتن می گوید: «شاید برندۀ امروز دولت بود اما مشکلات عدیده تازه ای در پیش رو دارد، چرا که به زودی پارلمان باید رئیس جمهوری جدید را با حداقل ۶۰ درصد آرا انتخاب کند. اما این درصد با توجه به میزان آرای امروز دور از دسترس دولت ائتلافی خواهد. از این منظر شاید تصویب بودجه، آخرین موفقیت دولت در پارلمان بوده باشد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد

یونان موفق شد سردسته باند بزرگ بین‌المللی قاچاق سوخت با درآمد ۲۱ میلیارد دلاری را دستگیر کند