گزارشی درباره سرمربی زن باشگاه فوتبال کلرمون فوت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
گزارشی درباره سرمربی زن باشگاه فوتبال کلرمون فوت

کورین دیاکر، سرمربی باشگاه کلرمون فوت، نخستین زنی نیست که سکان هدایت یک باشگاه فوتبال مردان را به عهده گرفته است، اما از زمان حضورش در این باشگاه فرانسوی توجه بسیاری از رسانه ها را به خود جلب کرده است. دیاکر موفق شده است در مدت کوتاهی این باشگاه را از سقوط به دسته سه لیگ فرانسه نجات دهد.

کلودیا گارسیا، خبرنگار یورونیوز که به محل تمیرنات باشگاه رفته می گوید: «هر وقت که کلرمون فوت در خانه بازی می کند کورین دیاکر اینجا می نشیند. هر چند ممکن است برای بسیاری حضور یک مربی زن در یک باشگاه فوتبال مردان به نظر عجیب آید، اما او تاکید دارد فرقی ندارد که مربی زن باشد یا مرد. او اصلا از این نوع پرسش ها خوشش نمی آید.»

کورین دیاکر: «نمی خواهم به این پرسش پاسخ بدهم. ما در حال آماده سازی دیدار بعدی هستیم و از شما می خواهم که اگر در این مورد سوالی دارید بپرسید.»

خبرنگار ما نظر یکی از بازیکنان این باشگاه را در مورد تاثیر کار با یک مربی زن جویا شد. ایدریس سعدی، مهاجم کلرمون فوت گفت: «بعضی وقت ها که می بازیم یا عصبی هستیم داد و فریاد می کردیم اما حضور یک زن بر این رفتار ما تاثیر گذاشته است. اگر او مرد بود شرم نمی کردیم و ممکن بود بر سر او فریاد بزنیم اما درست نیست با یک زن اینطوری برخورد کنیم.»

مقامات باشگاه گفته اند که تمدید قرارداد کورین دیاکر را عملکرد تیم در فصل آتی تعیین خواهد کرد.