Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اولین سالگرد درگذشت نلسون ماندلا برگزار شد

اولین سالگرد درگذشت نلسون ماندلا برگزار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آفریقای جنوبی به استقبال اولین سالگرد درگذشت نلسون ماندلا رفت. ماندلا، قهرمان ملی این کشور در قرن بیست میلادی در راه مبارزه با آپارتاید بود. مراسم

آگهی

آفریقای جنوبی به استقبال اولین سالگرد درگذشت نلسون ماندلا رفت. ماندلا، قهرمان ملی این کشور در قرن بیست میلادی در راه مبارزه با آپارتاید بود. مراسم اصلی سالگرد وی در پایتخت این کشور پرتوریا و در مقر اصلی دولت این کشور برگزار شد.

گراسا ماشل، همسر ماندلا در این مراسم سخنرانی کرد و گفت: “چرا امروز یاد نلسون ماندلا و زندگی اش را گرامی می داریم؟ چرا از زندگی او می گوییم؟ این به یکایک ما بستگی دارد، همانطور که او در تولد نود سالگی اش گفت، این در دستان خود ماست تا سهممان را بگیریم و برای همیشه به تبعیض و اختلافات پایان دهیم.”

پس از درگذشت ماندلا در کاخ ریاست جمهوری آفریقای جنوبی، پروتوریا، مجسمه عظیم یادبودی از ماندلا نصب شده است. بسیاری از علاقمندان به وی در سالروز مرگ وی به پای این مجسمه آمدند. او نماد شصت و هفت سال مبارزه با رژیم نژادپرست آفریقای جنوبی بود و سال گذشته در پنجم نوامبر در ژوهانسبورگ درگذشت. مقبره او در کونو، روستای محل زادگاهش در آفریقای جنوبی قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعلام نتایج رسمی انتخابات آفریقای جنوبی؛ پایان حاکمیت یکپارچه حزب متبوع نلسون ماندلا پس از ۳۰ سال

میلیاردها دلار طلای مدفون در آفریقای جنوبی؛ آیا «طلای نامرئی» از زباله‌های معدنی استخراج شدنی است؟

حمایت آفریقای جنوبی از فلسطینی‌ها چگونه با پرونده نسل‌کشی در این کشور عجین شده است؟