اولین سالگرد درگذشت نلسون ماندلا برگزار شد

اولین سالگرد درگذشت نلسون ماندلا برگزار شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آفریقای جنوبی به استقبال اولین سالگرد درگذشت نلسون ماندلا رفت. ماندلا، قهرمان ملی این کشور در قرن بیست میلادی در راه مبارزه با آپارتاید بود. مراسم

آگهی

آفریقای جنوبی به استقبال اولین سالگرد درگذشت نلسون ماندلا رفت. ماندلا، قهرمان ملی این کشور در قرن بیست میلادی در راه مبارزه با آپارتاید بود. مراسم اصلی سالگرد وی در پایتخت این کشور پرتوریا و در مقر اصلی دولت این کشور برگزار شد.

گراسا ماشل، همسر ماندلا در این مراسم سخنرانی کرد و گفت: “چرا امروز یاد نلسون ماندلا و زندگی اش را گرامی می داریم؟ چرا از زندگی او می گوییم؟ این به یکایک ما بستگی دارد، همانطور که او در تولد نود سالگی اش گفت، این در دستان خود ماست تا سهممان را بگیریم و برای همیشه به تبعیض و اختلافات پایان دهیم.”

پس از درگذشت ماندلا در کاخ ریاست جمهوری آفریقای جنوبی، پروتوریا، مجسمه عظیم یادبودی از ماندلا نصب شده است. بسیاری از علاقمندان به وی در سالروز مرگ وی به پای این مجسمه آمدند. او نماد شصت و هفت سال مبارزه با رژیم نژادپرست آفریقای جنوبی بود و سال گذشته در پنجم نوامبر در ژوهانسبورگ درگذشت. مقبره او در کونو، روستای محل زادگاهش در آفریقای جنوبی قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت آفریقای جنوبی از فلسطینی‌ها چگونه با پرونده نسل‌کشی در این کشور عجین شده است؟

«مردم» در یکی از خشن‌ترین شهرک‌های آفریقای جنوبی هفت جوان را زنده‌زنده سوزاندند

دونده المپیک یک دهه پس از قتل دوست دخترش حکم آزادی مشروط گرفت