تاکید اجلاس ائتلاف ضد داعش در بروکسل بر ادامه مبارزه در میدان جنگ

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تاکید اجلاس ائتلاف ضد داعش در بروکسل بر ادامه مبارزه در میدان جنگ

اجلاس وزرای خارجه و مقامات بلند پایه ائتلاف ضدداعش به رهبری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای در بروکسل به کار خود پایان داد.

دستاورد این نشست آنطور که جان کری، وزیر خارجه آمریکا می گوید عزم قطعی و مشترک ائتلاف در شکست دادن داعش در میدان جنگ، محدود ساختن منابع مالی این گروه، تصویب قوانینی برای جلوگیری از پیوستن پیکارجویان خارجی به داعش و مقابله با ایدئولوژی مسموم این گروه است.

در این نشست جان کری تاکید کرد که ائتلاف جهانی ضدداعش ملزم است تا هر زمان که طول بکشد به نبرد خود علیه شبه نظامیان داعش ادامه دهد. اوهمچنین با اشاره به پیشرفت های ائتلاف در این زمینه گفت که با انجام ۱۰۰۰ حمله هوایی علیه مواضع این گروه ضربات سنگینی را بر مواضع آنها وارد شده است.

به رغم پشتیبانی هوایی ائتلاف در مبارزه با داعش، این گروه همچنان بخش های وسیعی از خاک سوریه و عراق را در اختیار دارد.

خبرنگار یورونیوز می گوید: « سوالات زیادی بی پاسخ مانده است. آینده بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه چه خواهد بود؟ بر سر دیگر مخالفانی که علیه او مبارزه می کردند چه آمد؟ آیا توان نظامی به تنهایی می تواند به ایدئولوژی جهادگرایان پایان دهد؟ و آیا راهبرد آمریکا و متحدان در مبارزه با این گروه همان راهبردی است که بیش از یک دهه قبل در مقابله با القاعده در پیش گرفته شد؟