Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

سازمان ملل متحد: سال ۲۰۱۴ میلادی گرمترین سال بوده است

سازمان ملل متحد: سال ۲۰۱۴ میلادی گرمترین سال بوده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سازمان ملل متحد گرمایش ناشی از تغییرات آب و هوایی زمین در سالجاری ۲۰۱۴ میلادی را بیسابقه خواند. دامنۀ این سنجش از زمان شروع ثبت دما در سال ۱۸۸۰ میلادی تا به امروز را در بر می گیرد.

این هشدار سازمان ملل متحد در نشستی در لیما، پایتخت پرو داده شد، جایی که نمایندگان ۱۹۰ کشور روز دوشنبه گردهم آمده بودند تا به بررسی تغییرات آب و هوایی و گرمایش کره زمین بپردازند.

مانوئل پولگار ویدال، وزیر محیط زیست پرو هم گفت:« هرگز تا بدین اندازه برای ما روشن نبوده است که فرصت کاهش تولید گازهای گلخانه ای به زودی از دست خواهد رفت؛ اهمیت فرصت های متعدد در راستای منافع اقتصادی و زیست محیطی که منوط به تنظیم کاهش یا شتاب سازگاری است هرگز تا این اندازه برای ما واضح نبوده است.»

تغییرات آب و هوایی اغلب مولود صنعتی شدن و تولید و مصرف انبوه در کلان شهرها بوده است، معضلی که بومیان ساکن در نقاط دوردست در شکل گرفتن آن نقشی نداشته اند.

آلبرتو پیزانگو، رئيس انجمن بین قومی برای توسعه منطقۀ آمازون پرو می گوید:«بومیان اولین گروهی هستند که تاوان تغییرات آب و هوایی را خواهند پرداخت یا می پردازند بدون این که در ایجاد آن نقشی داشته باشند.»

سالهاست نوع بشر به آسیب های ناشی از گرمایش کره زمین و آثار سوء آن واقف شده است اما کشورها تا به امروز سیاستی بنیادین و هماهنگ که یکبار و برای همیشه به حل این معضل بپردازد در پیش نگرفته اند.

با این وجود، ۱۹۵ کشور متعهد شده اند تا حدود یکسال دیگر، یعنی تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی در همین خصوص به توافقی جامع دست یابند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح ترور دو اسرائيلی در پرو؛ قاضی برای مظنون ایرانی حکم بازداشت پیش‌گیرانه صادر کرد

رواج نبش قبر اجساد مومیایی در پرو؛ اعتقاد به فرازمینی بودن اجداد بشر ریشه در چه دارد؟

بحران سیاسی در پرو؛ در پی یورش پلیس به خانه رئیس‌ جمهور شش وزیر استعفا کردند