اعتصاب خلبانان لوفت هانزا؛ لغو ۱۳۵۰ پرواز

اعتصاب خلبانان لوفت هانزا؛ لغو ۱۳۵۰ پرواز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بدنبال برنامه خلبانان شرکت هواپیمایی لوفت هانزا برای اعتصاب در روزهای دوشنبه و سه شنبه، نیمی از پروازهای روز دوشنبه این شرکت لغو شد. این نهمین برنامه اعتصاب کارکنان لوفت هانزا در سال جاری است.

در جریان این اعتصاب دو روزه، ۱۳۵۰ پرواز لغو می شود که ۴۸ درصد پروازهای این شرکت است و طی آنها ۱۵۰ هزار مسافر از پرواز باز می مانند.

یک مسافر در فرودگاه مونیخ می گوید: «اینها به اندازه کافی حقوق می گیرند. می توانند تا ۶۵ سالگی پرواز کنند. نمی توانند بگویند که این کار ممکن نیست، هیچکس باور نمی کند که آنها واقعا باید در ۵۵ سالگی بازنشسته شوند.»

مسافر دیگری در فرودگاه فرانکفورت هم می گوید: «این یک اعتصاب در سطح بالا است و کم کم دارد از حد خارج می شود، اما از طرف دیگر درک می کنم که آنها می خواهند به اهدافشان برسند. اما بار این کار همیشه بر دوش کسانی مثل ماست که می خواهند به پروازشان و یا به قطارشان برسند. این دیگر واقعا زیاده روی است.»

این اعتصاب در اعتراض به بازنشستگی پیش از موعد خلبانان برنامه ریزی شده که خواهان برخورداری از مزایای بهتر در صورت بازنشستگی زودهنگام هستند. خلبانان این شرکت اعلام کرده اند که قبل و بعد از کریسمس بار دیگر اعتصاب خواهند کرد اما این اعتصاب، تعطیلات کریسمس را در بر نخواهد گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تداوم انتقادهای ایلان ماسک از کمک آلمان به پناهجویان: نظرسنجی کرده‌اید؟

مراجعه مهاجران به دندان‌پزشکی به موضوع بحث بین دولت آلمان و رهبر محافظه‌کاران تبدیل شد

نشست شولتس با رهبران ۵ کشور آسیای میانه؛ راهکار آلمان برای مقابله با نفوذ روسیه در منطقه چیست؟