اعتراض مجارها به تعطیلی صندوق های بازنشستگی خصوصی

اعتراض مجارها به تعطیلی صندوق های بازنشستگی خصوصی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حدود دو هزار نفر در بوداپست، پایتخت مجارستان در اعتراض به تصمیم دولت در کنترل سرمایه ۶۰ هزار مجار که هنوز عضو «صندوق های بازنشستگی خصوصی» هستند، اعتراض کردند.

این ۶۰ هزار نفر کسانی هستند که یا نمی توانند و یا نمی خواهند از شرکتهای خصوصی خارج و تحت پوشش دولت درآیند. این افراد ممکن است با قانونی که قرار است از اول ژانویه به اجراء درآید حدود ۷۰ درصد از سرمایه ای را که نزد شرکت های خصوصی دارند از دست بدهند.

دولت ویکتور اوربان در سال ۲۰۱۰ میلادی سرمایۀ حدود ۳ میلیون مجار را از این صندوقها خارج کرده و به کنترل خود درآورده بود.

یکی از برگزارکنندگان تظاهرات عصر سه شنبه گفت: « پولی که من در صندوق های بازنشستگی خصوصی دارم مال من است و اگر بمیرم به همسر یا فرزندانم می رسد. اگر دولت فکر می کند که این صندوقهای خصوصی کارآیی موثری ندارند که این چنین نیز هست، باید ابتدا زوایای آن را در عرصه عموم و جامعه به بحث کارشناسی بگذارد.»

یکی از تظاهر کنندگان نیز گفت: «در یکسو پول و سرمایه ماست که مشخص، قابل شمارش و بازبینی و بررسی است و تحت نظارت کارشناسان حرفه ای افزایش یافته است اما در سوی دولت چه؟ فقط وعده و وعیدهای توخالی.»

به نظر یک تحلیگر معترضان بیشتر به این دلیل به خیابان آمده بودند تا علیه دولتی اعتراض کنند که فکر می کند هر تصمیمی را که خواست می تواند بگیرد و اعمال کند.

آندریا هایاگوش، خبرنگار یورونیوز از بوداپست می گوید: «به گفته تحلیلگران، اگر پارلمان ماه دسامبر لایحه جدید دولت را تصویب کند بزودی تمام شرکتها و صندوق های بازنشستگی خصوصی باید بسته شوند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تهیه و توزیع بیش از ۲ هزار ساندویچ به مناسبت روز حقوق بشر در بوداپست

وزیر خانواده ایتالیا: حمایت از فلسطینی‌ها راهپیمایی محو خشونت علیه زنان را خراب کرد

لیونل مسی هشتمین توپ طلا را از آن خود کرد؛ توپ طلای زنان هم به آیتانا بونماتی اسپانیایی رسید