صعود اتلتیکو مادرید و آرسنال به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
صعود اتلتیکو مادرید و آرسنال به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا

در ادامه رقابت های هفته پنجم لیگ قهرمانان اروپا و در*گروه A*، اتلتیکو با هت تریک ماریو ماندژوکیچ و تک گل رائول گارسیا در مادرید المپیاکوس یونان را شکست داد.

در دیگر دیدار این گروه یوونتوس، با دو گل کارلوس توز و فرناندو یورنتور، میزبان خود مالمو را شکست داد. در گروه ای به این ترتیب، اتلتیکو با ۱۲ امتیاز صدر نشین است و یوونتوس، المپیاکوس و مالمو در مکان های بعد جای دارند. به جز مالمو، هر سه تیم دیگر این گروه شانس صعود به مرحله بعد را دارند.

در*گروهB*، رئال مادرید با تک گل کریستیانو رونالدو، بازل سوئیس را شکست داد و لودوگورتس بلغارستان هم در خانه با نتیجه مساوی ۲-۲، لیورپول مدعی را متوقف کرد. در این گروه صعود رئال به مرحله بعد پیشاپیش مسجل شده بود و بازل، لیورپول و لودوگورتس هم شانس صعود دارند.

در *گروه C*، موناکو با تک گل لوکاس آریل لوکامپوس، بر بایر لورکوزن صدرنشین غلبه کرد و زنیت سن پترزبورگ هم با تک گل دنی، بنفیکا را از پیش رو برداشت. در این گروه صعود لورکوزن قطعی است و موناکو و زنیت، تقریبا به یک اندازه شانس راه یابی به مرحله بعد را دارند.

در گروه D آرسنال، با دو گل یایا سانوگو و الکسیس سانچز، بوروسیا دورتموند را در لندن شکست داد. در دیگر دیدار این گروه، هم اندرلخت بلژیک، با نتیجه مشابه گالاتاسارای را مغلوب کرد. شانسل امبما هر دو گل اندرلخت را به ثمر رساند.

دورتموند پیش از دیدار سه شنبه شب هم راهیابی خود را به مرحله بعد مسجل کرده بود. آرسنال هم با کسب ۱۰ امتیاز به مرحله بعد راه یافت.