یک مقام عالی دادستانی رومانی به اتهام فساد مالی بازداشت شد

یک مقام عالی دادستانی رومانی به اتهام فساد مالی بازداشت شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دادگاه قانون اساسی رومانی روز جمعه صحت انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب کلاوس لوهانیس به این سمت را تایید کرد. لوهانیس در مبارزه انتخاباتی خود قول داده بود که با فساد دولتی مقابله کند.

از سوی دیگر یک مقام عالی دادستانی رومانی پنجشنبه شب در ارتباط با سوء استفاده از مقام دولتی و دست داشتن در فساد مالی بازداشت شد. این اولین بازداشت در رابطه با مبارزه با فساد در رومانی پس از آغاز مسئولیت کلاوس لوهانیس است.

خانم آلینا بیکا که هنگام بازداشت رئیس یک کمیته دولتی برای تحقیق در مورد تروریسم و جرائم سازمان یافته بود، پیش از این در یک کمیسیون دولتی پرداخت غرامت کار می کرده است. او از جمله متهم است که در ماه مارس ۲۰۱۱ در پرداخت میلیون ها یورو غرامت بیش از حد در ارتباط با واگذاری غیرقانونی ۱۳ هزار هکتار زمین در یکی از نواحی بخارست پایتخت رومانی دست داشته است.

بنا به گزارش ها اتهام های مطرح علیه آلینا بیکا در پرونده سوء استفاده از مقام دولتی، دربرگیرنده دهها میلیون یورو فساد مالی است که احتمالا با برخی گروه های مافیا در رومانی در ارتباط است.

آلینا بیکا از ماه مه ۲۰۱۳ عهده دار ریاست کمیته دولتی تحقیق در مورد تروریسم و جرائم سازمان یافته بود و در زمانی که ویکتور پونتا نخست وزیر رومانی سرپرستی وزارت دادگستری را برعهده داشت، بار دیگر توسط وی در این پست گمارده شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردم شرق اروپا به جنگ محدودیت های اعمال شده دولتی می روند

وزیر امورخارجه رومانی استعفا داد

راستگرایان رومانی برای انتخابات پارلمان اروپا جبهه متحد تشکیل دادند