Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هلند؛ سومین مورد شیوع آنفلوآنزای مرغی و اجرای قوانین قرنطینه

هلند؛ سومین مورد شیوع آنفلوآنزای مرغی و اجرای قوانین قرنطینه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مقامات هلند از سومین مورد شیوع آنفلوآنزای مرغی در مزرعه ای در شرق این کشور خبر دادند. قرار است ۱۰ هزار قطعه مرغ موجود در این مزرعه نابود شود.

طی یک هفته اخیر در دو مزرعه دیگر این کشور نیز در مجموع نزدیک به دویست هزار مرغ مشکوک به آلوده بودن به این ویروس نابود شده اند.

روز گذشته و پیش از اعلام مشاهده سومین مورد ابتلا به آنفلوآنزای مرغی، سخنگوی سازمان ایمنی محصولات غذایی و کالاهای مصرفی هلند از اجرای قوانین قرنطینه و ممنوعیت نقل و انتقال مرغ و محصولات مرتبط با صنعت طیور در این کشور خبر داد.

بونئو بروگینک گفت: «طی ۷۲ ساعت آینده، نقل و انتقال مرغ، تخم مرغ، کود مرغی و تمام کالاهای مرتبط به این صنعت در مناطق آلوده و همچنین دیگر مناطق هلند ممنوع خواهد بود. به این ترتیب سعی داریم مناطق آلوده به ویروس را تا جای امکان محدود کنیم.»

علاوه بر هلند، طی یک ماه اخیر، مواردی از ابتلا به این بیماری در مزارع کشورهای آلمان و بریتانیا نیز مشاهده شده است.

این گزارش ها سبب شد که کمیسیون اروپا روز دوشنبه ۲۶ آبان خواهان اجرای اقدامات اضطراری برای جلوگیری از شیوع این بیماری به دیگر نقاط اروپا شود، اقداماتی همچون ممنوعیت فروش محصولات صنعت مرغداری مناطق آلوده به دیگر نقاط اروپا، نابودی پرندگان آلوده در این مناطق، و همچنین افزایش کنترل های بهداشتی.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف دومین نمونه از ویروس آنفولانزای مرغی در هلند

خطر شیوع آنفوآنزای مرغی در شمال انگلستان

دولت پیشین هلند در آخرین روز کاری‌اش سند تحویل ۲۴ فروند جنگنده به اوکراین را امضا کرد