هلند؛ سومین مورد شیوع آنفلوآنزای مرغی و اجرای قوانین قرنطینه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
هلند؛ سومین مورد شیوع آنفلوآنزای مرغی و اجرای قوانین قرنطینه

مقامات هلند از سومین مورد شیوع آنفلوآنزای مرغی در مزرعه ای در شرق این کشور خبر دادند. قرار است ۱۰ هزار قطعه مرغ موجود در این مزرعه نابود شود.

طی یک هفته اخیر در دو مزرعه دیگر این کشور نیز در مجموع نزدیک به دویست هزار مرغ مشکوک به آلوده بودن به این ویروس نابود شده اند.

روز گذشته و پیش از اعلام مشاهده سومین مورد ابتلا به آنفلوآنزای مرغی، سخنگوی سازمان ایمنی محصولات غذایی و کالاهای مصرفی هلند از اجرای قوانین قرنطینه و ممنوعیت نقل و انتقال مرغ و محصولات مرتبط با صنعت طیور در این کشور خبر داد.

بونئو بروگینک گفت: «طی ۷۲ ساعت آینده، نقل و انتقال مرغ، تخم مرغ، کود مرغی و تمام کالاهای مرتبط به این صنعت در مناطق آلوده و همچنین دیگر مناطق هلند ممنوع خواهد بود. به این ترتیب سعی داریم مناطق آلوده به ویروس را تا جای امکان محدود کنیم.»

علاوه بر هلند، طی یک ماه اخیر، مواردی از ابتلا به این بیماری در مزارع کشورهای آلمان و بریتانیا نیز مشاهده شده است.

این گزارش ها سبب شد که کمیسیون اروپا روز دوشنبه ۲۶ آبان خواهان اجرای اقدامات اضطراری برای جلوگیری از شیوع این بیماری به دیگر نقاط اروپا شود، اقداماتی همچون ممنوعیت فروش محصولات صنعت مرغداری مناطق آلوده به دیگر نقاط اروپا، نابودی پرندگان آلوده در این مناطق، و همچنین افزایش کنترل های بهداشتی.