Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سیل و طوفان های کشنده در اروپا و آمریکا

سیل و طوفان های کشنده در اروپا و آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آخر هفته گذشته اروپا زیر بارش شدید باران بود. از اواسط ماه اکتبر تاکنون، در سوئیس، فرانسه و ایتالیا دهها نفر بخاطر طوفان و بدی آب و هوا کشته شده اند.

یکی از مناطقی که بیشتر از همه بواسطه گردباد تخریب شد جنوای ایتالیا بود. همچنین بارش باران سنگین باعث به راه افتادن سیل در شمال ایتالیا شد. مناطقی که بیش از همه تحت تاثیر سیل قرار گرفت منطقه پیمونته، لمباردی و لیگوریا بود. رودخانه بزرگ پو که در شمال کشور جاری است در اثر این باران ها طغیان کرد و سیل براه افتاد.

در فرانسه جریان سیل در چندین منطقه در جنوب فرانسه خودروها را از جا کنده و با خود برده است. این آب و هوای خشن بطور غیر معمولی درجه حرارت را در مدیترانه بالا برده است. با این حال با تکرار بیش از پیش این پدیده، گویا باید با آن کنار آمد.

بدنبال طغیان رودخانه تیمز لندن بود که ایده ساخت خانه های سازگار با آب یا دومنظوره در انگلستان متولد شد. خانه دو منظوره ترکیبی از یک خانه شناور و یک خانه سنتی است که روی زمین ساخته می شود. تفاوت میان این دو نوع خانه دراین است که این خانه می تواند روی آب شناور باشد. خانه دو منظوره روی خاک استراحت می کند و هنگامی که سیل راه می افتد و تنها وقتی سطح آب به اندازه کافی بالا بیاید، از روی خاک کنده می شود. نمونه دیگر خانه ایست که می تواند در مواجه با سیل مقاومت کند. خانه ای اسنفجی که لایه ای ضخیم از پوششی گیاهی روی پشت بامش وجود دارد. مخزنی کاربردی در زیر تراس آن تعبیه شده که با قدرت جذب زیاد، می تواند دهها متر مکعب آب را ظرف چند ساعت تخلیه کند.

اولین بوران در هفته جاری با شدتی بی سابقه ایالت نیویورک را درنوردید. این اتفاق چند روز بعد از امضای توافقنامه کاهش گازهای گلخانه ای میان ایالات متحده آمریکا و چین رخ داد. توافق امضا شده میان چین و ایالات متحده آمریکا بدنبال کاهش گازهای گلخانه ای است اما چین مایل نیست که پیش از سال 2030 میلادی آنرا اجرا کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنی که از سقوط آسانسور از طبقه ۷۵ یک آسمان‌خراش جان سالم به در برد

تصاویر سرباز آمریکایی که به دیدار دوست دختر روس شتافت؛ پنتاگون: قوانین ارتش را هم زیر پا گذاشته است

برآورد اطلاعاتی جدید آمریکا و اسرائیل از برنامه هسته‌ای ایران؛ آیا تهران به دنبال بمب اتم است؟