مخالفت دولت اسرائیل با تصمیم جنجالی شهردار اشکلون

مخالفت دولت اسرائیل با تصمیم جنجالی شهردار اشکلون
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تصمیم ایتامار شیمونی، شهردار اشکلون اسرائیل مبنی بر ممنوعیت کار کارگران عرب برای ساخت پناهگاه در سه مهدکودک این شهر با مخالفت دولت رو به رو شد.

آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفته است که تبعیض علیه عرب های این کشور در اسرائیل جایی ندارد و بیشتر شهروندان عرب مطیع قانون هستند.

با این همه شهردار اشکلون می گوید: «خیلی ساده است، والدین احساس می کنند که بچه هایشان امنیت دارند. مشکل این است که درون مهدکودک، کارگران عرب اسرائیلی درحال ساخت پناهگاه هستند. آنها برای ما کار می کنند و از سویی کودکان در بیرون در حال بازی هستند.»

اشکلون در نزدیکی نوار غزه واقع است و همواره یکی از اهداف راکت های حماس و جهاد اسلامی است.

یوال اشتینتس، از اعضای حزب لیکود می گوید: «ما باید بسیار مراقب باشیم که رابطه عرب و یهود را تا حد ممکن خوب و عادی نگه داریم. پس این مساله کاملا نگران کننده است. بیشتر عرب های اسرائیلی به دولت اسرائیل وفادار هستند.»

نفتالی بِنت، وزیر اقتصاد این کشور نیز تاکید کرده است که برای لغو این تصمیم تلاش خواهد کرد.

یک کارگر فلسطینی در باراز بیت المقدس می گوید: «این نوعی نژادپرستی است. عرب ها و یهودی ها مثل هم هستند. تو بشر هستی و من هم همین طور. مهم نیست که عرب باشی یا یهود.»

از حدود یک ماه پیش تاکنون بیت المقدس به مرکز تنش های خونین میان افراطی های فلسطینی و یهودی بدل شده است. با این همه کارشناسان می گویند که اکثریت شهروندان عرب اسرائیل خواستار زندگی مسالمت آمیز هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عبور بولدوزر باعث شد تا نیروهای لبنانی و اسرائیلی در امتداد مرزهای مورد مناقشه گاز اشک‌آور شلیک کنند

تانک دزدیده شده از پایگاه نظامی اسرائیل در محله اسقاطی‌ها پیدا شد

رأی به ثبت ویرانه‌های اریحا به عنوان یک اثر باستانی فلسطین در فهرست میراث جهانی