Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

شگفتی آفرینی تیمهای بی نام و نشان اروپا

شگفتی آفرینی تیمهای بی نام و نشان اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در رقابت های مقدماتی جام ملت های اروپای سال ۲۰۱۶، تیم های کشورهای کوچک قاره سبز، نتایجی بر خلاف پیش بینی ها رقم زدند:

  • لیختن اشتاین۱ – مولداوی صفر*

در رقابت های مرحله مقدماتی جام ملت های اروپا و در گروه جی، شنبه پانزدهم نوامبر، مولداوی در کیشیناو میزبان لیختن اشتاین بود. لیختن اشتاین برای اولین بار در تاریخ، موفق به پیروزی و کسب سه امتیاز در یکی از دیدارهای مقدماتی جام ملت های اروپا شد. دو تیم، نیمه اول را با تساوی بدون گل به پایان رساندند. در نیمه دوم و در دقیقه ۷۴، فرانتس بورگمیر تک گل سرخپوشان لیختن اشتاین را به ثمر رساند، تا تیم فوتبال این شاهزاده نشین اروپایی، با کسب ۴ امتیاز از ۴ بازی، بالاتر از مولداویِ قعرنشین، در مکان پنجم جدول جای گیرد. در گروه جی اتریش کماکان صدرنشین است.

جزایر فارو۱- یونان صفر

در گروه اف جزایر فارو شگفتی آفرید و با غلبه بر یونان در آتن سه امتیاز کسب کرد. تک گل جزایر فارو را یوان سیمون ادمونسون در دقیقه ۶۱ به ثمر رساند. کلودیو رانیری، سرمربی ایتالیایی یونان بهای سنگین این شکست را پرداخت و اخراج شد. در گروه اف، رومانی با ۱۰ امتیاز صدرنشین است و هلند با یک امتیاز کمتر در رده دوم قرا دارد. یونان با تنها یک امتیاز بعد از جزایر فارو قعر نشین است.

سن مارینو صفر – استونی صفر

در گروه ای، سن مارینو، برای نخستین بار در تاریخ رقابت های مقدماتی جام ملت های اروپا، یک امتیاز گرفت. این تیم شنبه شب میزبان استونی بود. در یک دیدار پربرخورد و خشن که ۵ کارت زرد به همراه داشت، دو تیم در پایان ۹۰ دقیقه به تساوی بدون گل رضایت دادند. در گروه ای، انگلستان با ۱۲ امتیاز صدرنشین است و سن مارینو با یک امتیاز در قعر جدول قرار دارد.

چهره های موفق و ناموفق هفته

*کریستیانو رونالدو*، مهاجم تیم ملی پرتغال، بیست و سومین گل خود را در جریان تاریخ رقابت های مقدماتی جام ملت های اروپا در برابر ارمنستان به ثمر رساند.

*کلودیو راینری*، سرمربی یونان، پس از شکست در برابر جزایر فارو اخراج شد. این سرمربی ایتالیایی، تنها چهار ماه روی نیمکت یونان نشسته بود.

دوره حضور دیک ادوکات روی نیمکت صربستان هم بیش از ۴ ماه طول نکشید. این سرمربی هلندی پس از باخت صربستان در برابر دانمارک از مقام خود کناره گرفت.

برگی از تاریخ: بلغارستان فرانسه را از راهیابی به جام جهانی بازداشت

بیست و یک سال پیش در چنین روزی، فرانسه بخت حضور در جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا را از دست داد. از آن زمان به بعد، آبی ها هرگز چنین روزهای تلخی را تجربه نکرده اند.

هفدهم نوامبر سال ۱۹۹۳، تیم نه چندان منسجم بلغارستان در پاریس فرانسه را شکست داد تا همزمان با صعود خود به جام جهانی، فرانسه را از گردونه رقابت ها حذف کند.

در این گروه، سوئد پیشاپیش جواز حضور در آمریکا را کسب کرده بود. دیدار فرانسه-بلغارستان آخرین دیدار این گروه بود و فرانسه تا پیش از این بازی سرنوشت ساز، با یک امتیاز اختلاف نسبت به حریف دوم بود و برای رسیدن به جام جهانی تنها به یک تساوی احتیاج داشت.

اوضاع تا واپسین لحظات دقیقه نود با نتیجه یک یک وفق مراد فرانسه بود. امیل کوستادینوف دروازه حریف را فرو ریخت تا بلغارستان با پیروزی بر فرانسه، کاخ رویای آبی ها را فرو ریخته باشد.

ما بازهم پیش بینی می کنیم!

به نظر اکثر خبرنگاران بخش ورزشی یورونیوز، در لیگ برتر انگلستان، منچستر یونایتد، ۲ بر یک آرسنال را شکست خواهد داد. در سری آ، داربی میلان با تساوی بدون گل به پایان خواهد رسید و در فرانسه هم بورودو، تیم چهارم جدول، ۲ بر یک، مارسی صدرنشین لیگ یک را شکست خواهد داد.

شما هم می توانید پیش بینی های خود را از طریق شبکه های اجتماعی وبا هشتگ کرنر سکورز #TheCornerScores با ما در میان بگذارید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسکی آلپاین: گوی بلورین سوپر جی زنان در دستان تینا وایرتر

لاگربک هدایت تیم ملی فوتبال نروژ را در دست گرفت

مروری بر جهان فوتبال در سالی که گذشت