Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کودکان چگونه سیاستمدار می شوند؟

کودکان چگونه سیاستمدار می شوند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فراگیری سیاست نقش مهمی در سوق دادن دانش آموزان به انتخاب مشاغل سیاسی ایفا می کند. کلاس های آموزش علوم سیاسی در مدرسه و یا در دانشگاه، چگونه می توانند انگیزه جوانان را افزایش دهند؟

جوانان بسیاری هستند که رویای سیاستمدار شدن دارند. آگاهی از علوم سیاسی چگونه می تواند به آنها در تحقق رویایشان کمک کند؟

اخبار برای کودکان در آلمان

برای آگاهی از مسائل سیاسی همیشه لازم نیست سر کلاس رسمی نشست. بعنوان نمونه، در آلمان یک برنامه تلویزیونی هست که در آن جوانان می توانند در مباحث مختلف سیاسی شرکت کنند.

«لوگو» نام برنامه خبری روزانه ای است که از تلویزون دولتی آلمان (زد دی اف) بخش می شود. بیست و پنج سال قدمت دارد و کار تولید آن در شهر ماینز صورت می گیرد. این برنامه ده دقیقه ای برای گروه سنی هشت تا دوازده سال طراحی شده است.

بیش از چهارصد هزار کودک روزانه بیننده برنامه «لوگو» هستند، برخی از آنها هم بعنوان گزارشگر با این برنامه همکاری می کنند.

چهار سال پیش، برنامه «لوگو» بدلیل واکنش های مثبت والدین، بهترین جایزه تلویزیون آلمان را از آن خود کرد. به گواه پژوهشهای انجام گرفته، پدر و مادری که به تماشای اخبار اهمیت می دهند علاقه ای مشابه را در فرزندان خود نیز بوجود می آورند.

آموزش علوم سیاسی در میانمار

کشور میانمار (برمه سابق) مرحله سیاسی نوینی را تجربه می کند. درهای خود را به روی جهان خارج گشوده و نسبت به گذشته، مردم از آزادی بیان بیشتری برخوردار شده اند. آنها برای مدتهای مدیدی تحت حکومت نظامی ها، زندگی کرده اند. سیاست در این کشور پر از تناقض است ولی این، باعث بی علاقگی جوانان به آن نشده است.

مدرسه ای در یانگون تاسیس شده تا علاقمندان را بیشتر با مباحث سیاسی کشور آشنا کند. آنها با حضور در این کلاسهای رایگان شصت ساعته، آگاهی و دانش سیاسی خود را بعنوان شهروندان جامعه افزایش می دهند و در راستای شناخت حقوق و وظایف خود و همچنین تعامل با دولت سنجیده تر عمل می کنند.

طی سه سال گذشته، در مجموع چهارصد نفر در رشته های علوم سیاسی و روابط بین الملل از این مدرسه فارغ التحصیل شده اند.

بلندپروازی سیاسی یک آرژانتینی؟

در آرژانتین یک مرد جوان، بلندپروازی سیاسی خود را از راه انجام فعالیت های داوطلبانه برای بهبود رفاه اجتماعی به پیش برده است. او در رشته های دیپلماسی و حکومتداری تحصیل کرده و متقاعد شده ظرفیت لازم برای قبول مسئولیت پست های سیاسی را پیدا کرده است.

مارتین د آنجلیس می گوید: «اکثر جوانان دوست دارند بیل گیتس دنیای تجارت، یا لیونل مسی دنیای فوتبال شوند. اما یک جامعه زمانی کارکرد بهتری پیدا می کند که برخی از جوانان رویای رییس جمهور شدن یا پذیرفتن مسئولیت های دیگر دولتی یا اجتماعی را هم داشته باشند و به سیاست، بعنوان ابزاری برای تغییر نگاه کنند.»

شما درباره تعلیم علوم سیاسی چه فکر می کنید؟ آیا دوست دارید سیاستمدار شوید؟ چگونه؟ برنامه شما برای رسیدن به این هدف چیست؟ نظرات خود را از طریق صفحات اجتماعی یورونیوز با ما در میان بگذارید.

Learning World Facebook

Learning World Twitter

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رابطه خاویر میلی با روح سگ مرده‌اش؛ مخالفان رئیس‌جمهوری آرژانتین سلامت روانی او را زیر سوال می‌برند

آرژانتین از پاکستان و سریلانکا خواست وزیر کشور ایران را بازداشت کنند

رای دادگاه آرژانتین: ایران مسئول حملات ۳۰ سال پیش به سفارت اسرائیل و مرکز یهودیان «آمیا» است