Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

عنوان سومی جام جهانی به هلند رسید

عنوان سومی جام جهانی به هلند رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

برزیل در بازی رده بندی هم حرفی برای گفتن نداشت و در خانه، بازی را به هلند واگذار کرد تا لاله های نارنجی چهارسال بعد از ناکامی در فینال (آفریقای جنوبی)، این بار عنوان سومی دنیا را از آن خود کنند.

هلند در این بازی دو بار در نیمه اول توسط فان پرسی (از روی نقطه پنالتی) و دالی بلیند به گل رسید. شاگردان لوییس فان خال در نیمه دوم و در دقایق پایانی توسط جورجینیو وینالدوم به گل رسیدند تا تلاش های نصف و نیمه برزیلی ها برای جبران گلهای خورده، برباد رود و مردان فیلیپه اسکولاری بار دیگر در برابر تماشاچیان خودی، تحقیر شوند.

آلمان-آرژانتین؛ تکرار نتیجه جام جهانی ایتالیا یا مکزیک؟

ورزشگاه ماراکانای ریودوژانیرو یکشنبه شب کانون توجه جهانیان خواهد بود، جایی که آلمان و آرژانتین برای فتح جام جهانی رودرروی هم قرار خواهند گرفت. دو تیم دو بار در فینال با هم روبرو شده اند که سهم هرکدام، یک پیروزی بوده است. جام جهانی 1986 مکزیک را آرژانتین فتح کرده و جام جهانی 1990 ایتالیا را آلمان.

درخشش آلمانی ها در بازی نیمه نهایی در برابر برزیل، سطح توقعات از آنها را هم بالابرده است. باید دید یوآخیم لو برای فتح چهارمین جام جهانی چه اندیشه ای دارد.

آلمانها برای تکرار این افتخار، آنهم در آمریکای جنوبی، جایی که تاکنون هیچ تیم اروپایی قهرمان نشده، تیم کاملی دارند؛ از خط حمله و دفاع گرفته تا درون دروازه.

در آنسوی میدان آرژانتینی ها بلطف درخشش فوق ستاره خود، لیونل مسی توانستند مسیر رسیدن به فینال را برای خود هموار کنند.

آنها که تاکنون دوبار قهرمان جهان شده اند بلطف دروازه بان خود، نارنجی پوشان هلندی را در نیمه نهایی و در ضربات پنالتی پشت سرگذاشتند و احتمالا بدون دی ماریای مصدوم
می آیند تا هم انتقام فینال 1990 ایتالیا را از آلمانها بگیرند و هم در برزیل، جام قهرمانی را بالای سرببرند، اتفاقی که شاید دلخواه برزیلی های بسیاری نباشد.

پیش بینی نتیجه بازی فینال

به آخرین پیش بینی تیم ورزشی یورونیوز از نتایج رقابتهای جام جهانی برزیل رسیدیم. پیش بینی هایی که مطمئنا با پیشنهادات و نظرات شما عزیزان در آینده و بویژه برای جام جهانی 2018 روسیه بهتر و دقیق تر خواهد شد.

به نظر همکاران ورزشی یورونیوز آلمانها یکشنبه شب برای چهارمین بار قهرمان جهان خواهند شد. به احتمال زیاد شاگردان یوآخیم لو، آرژانتین را با نتیجه دو بر صفر شکست خواهند داد.

تشدید تدابیر امنیتی در ریو

با ورود هواداران دو تیم آلمان و آرژانتین به ریودوژانیرو (میزبان فینال جام جهانی)، تدابیر امنیتی در این شهر و بویژه در اطراف استادیوم ماراکانا افزایش یافته است.

بیش از بیست و پنج هزار پلیس در همکاری با نیروهای ارتش تامین امنیت این شهر را قبل و بعد از بازی برعهده دارند.

در همین حال صدها نفر از نیروهای ارتش برزیل روز شنبه با شرکت در یک مانور تمرینی، آمادگی خود را برای رویایی با هرگونه حادثه در جریان بازی فینال جام جهانی سنجیدند.

دیلما روسف، رییس جمهوری برزیل در ضیافت نهاری از میهمانان عالیرتبه خارجی قبل از اختتامیه این بازیها پذیرایی خواهد کرد و این درحالیست که شکست دردناک تیم ملی برزیل مقابل آلمان و ناکامی این تیم در رسیدن به فینال بازیها، بر شدت مخالفت ها و اعتراض های خیابانی در این کشور افزوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بهای بلیط‌‌های دیدار دوستانه آرژانتین و استرالیا اعلام شد؛ ۶۳۰ یورو برای دیدن مسی در چین

پایان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و رکوردهایی که جا به جا شد؛ واکنش‌ها به قهرمانی مسی و آرژانتین

روز نخست مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۲۲؛ هلند و آرژانتین گرفتار شگفتی نشدند