Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مجله فوتبال؛ راهیابی آرژانتین به فینال جام جهانی

مجله فوتبال؛ راهیابی آرژانتین به فینال جام جهانی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آرژانتین و آلمان در دیدار فینال با یکدیگر روبرو خواهند شد و این یادآور دو فینال جام جهانی در گذشته است که آخرین آن به ۲۴ سال قبل باز می گردد که دو تیم در استادیوم المپیک شهر رم رو در روی هم قرار گرفتند.

در یکی از خسته کننده ترین مسابقات جام جهانی برزیل، جدال دو تیم آرژانتین و هلند در پایان وقت قانونی گلی در بر نداشت و کار به وقت اضافه کشیده شد. در دو وقت اضافه هم هیچ گلی از خط دروازه ها گذر نکرد تا تکلیف فینالیست در ضربات پنالتی مشخص شود. در این ضربات پنالتی رون ولار و وسلی اشنایدر موفق به گلزنی نشدند تا آرژانتین با نتیجه چهار بر دو پیروز شده و به فینال جام بیستم راه یابد.

بدین ترتیب، تیم های آلمان و آرژانتین روز یکشنبه در دیدار فینال به مصاف هم خواهند رفت.

کشته شدن دومین خبرنگار آرژانتینی در برزیل

پیش از دیدار دو تیم آرژانتین و هلند، یک خبرنگار دیگر آرژانتینی در برزیل جان خود را در یک حادثه رانندگی از دست داد. هفته گذشته هم یک خبرنگار آرژانتینی، در تصادفی در جاده های برزیل کشته شده بود.

این حادثه در شرایطی رخ داد که پلیس سائوپائولو در تعقیب یک خودروی سرقتی بود و این خودرو در حال فرار از دست پلیس با تاکسی برخورد کرد که حامل این خبرنگار آرژانتینی بود.

این خبرنگار ۳۸ ساله که خورخه لوئیس لوپز نام داشت برای رادیویی بنام لا رد کار می کرد و اجرای بخشی از برنامه ای ورزشی بنام اوله را عهده دار بود.

پیش تر، قرار بود که این خبرنگار مسابقه روز چهارشنبه بین دو تیم آرژانتین و هلند را گزارش کند. در این حادثه، راننده تاکسی هم بشدت زخمی شد که به بیمارستان انتقال یافت و سارقان خودرو نیز به زندان منتقل شدند.

دیگر خبرنگار آرژانتینی که جان خود را هفته گذشته در جریان یک حادثه رانندگی از دست داد، ماریا سوله داد فرناندز نام داشت. اغتشاش در برزیل، حاصل شکست سنگین تیم ملی این کشور

شکست ناباورانه برزیل در برابر آلمان موجب ناآرامی هایی در چند شهر برزیل شد. اغتشاش، دزدی و آتش زدن اتوبوس ها از نتایج شبی ناآرام در برزیل بود.

شکست هفت بر یک برزیل در برابر آلمان سنگینترین شکست تاریخ برزیل بود و به معنی بر باد رفتن آرزوی های ملتی بود که می خواست ششمین قهرمانی جام جهانی را در خانه جشن بگیرد.

این شکست تحقیر آمیز اولین باخت خانگی برزیل پس از سال ۱۹۷۵ بود و همین باعث شد تا تعدادی از هواداران سرخورده پس از پایان این مسابقه دست به آشوب و خرابکاری بزنند، خرابکاری های که به آتش کشیده شدن چند اتوبوس در شهر سائوپائولو را در بر داشت.

در همین حال، در شهر بلوهوریزنته هم که مسابقه دو تیم برزیل و آلمان در آن برگزار شد، پلیس تعدادی از هواداران خشمگین را دستگیر کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جام ملت‌های اروپا؛ پیروزی هلند و انگلستان مقابل حریفان سرسخت؛ دانمارک برابر اسلوونی متوقف شد

بهای بلیط‌‌های دیدار دوستانه آرژانتین و استرالیا اعلام شد؛ ۶۳۰ یورو برای دیدن مسی در چین

پایان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و رکوردهایی که جا به جا شد؛ واکنش‌ها به قهرمانی مسی و آرژانتین