Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

در انتظار دیدارهای نیمه نهایی جام جهانی

در انتظار دیدارهای نیمه نهایی جام جهانی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

تیم های حاضر در مرحله نیمه نهایی دو روز را استراحت می کنند تا با آمادگی کامل روزهای سه شنبه و چهارشنبه به میدان نبرد باز گردند.

برزیل، پرافتخارترین تیم و میزبان جام جهانی، با یک چالش جدی روبه رو است و آن یافتن جانشین مناسب نیمار است. ستاره ۲۲ ساله برزیلی، به علت آسیبدیدگی از ناحیه کمر دیگر نمی تواند یارانش را در جام جهانی همراهی کند. از ویلیام و برنارد به عنوان جانشینان احتمالی نیمار یاد شده است. لویس فیلیپه اسکولاری، سرمربی برزیل، در روزهای پیش روی باید دست به انتخابی حیاتی بزند.

آلمان ها که در دیدار برابر فرانسه بسیار هوشمند و مسلط بازی کردند، غیبت نیمار را فرصتی مناسب می دانند که از سد میزبان جام جهانی نیز بگذرند و راهی فینال شوند. شاگردان یآخوئیم لوو روز جمعه موفق شدند به خوبی مهاجمان جوان و پر سرعت فرانسوی را کنترل کنند. اکنون باید دید سرمربی آلمان چه نقشه ای برای مقابله با برزیل در نظر دارد.

آرژانتین که پس از ۲۴ سال قدم به مرحله نیمه نهایی می گذارد، تنها تیمی است که بدون حتی یک تساوی در تمام دیدارها پیروز شده است. نمایش عالی خط میانه آرژانتین مقابل بلژیک و گل هیگواین که موجب صعود تیمش به این مرحله شد حاکی از آن است که تیم روز به روز هماهنگ تر می شود و دیگر همه امیدها فقط و فقط به مسی نیست.

هلند به رهبری لویس فان خال همچنان با قدرت و استوار پیش می رود؛ نایب قهرمانان جام جهانی گذشته در یک دیدار تاریخی در ضربات پنالتی از سد تیم کاستاریکا گذشتند. سرمربی هلند اکنون باید راهی بیاد تا فن پرسی مانند دیدار با کاستاریکا در دام مدافعان اسیر نشود.

تعویض تاریخی فان خال

لویس فان خال روز شنبه اسطوره شد؛ سرمربی هلند چند ثانیه مانده به پایان وقت اضافی دیدار با کاستاریکا، در اقدامی بی سابقه، تصمیم گرفت دروازه بان تیمش را تعویض کند. تصمیمی تاریخی که به پیروزیی فراموش نشدنی انجامید.

می گویند تیم کرول از نقشه سرمربیش آگاه بود. او برای ضربات پنالتی به میدان آمد و دو پنالتی را مهار و موجبات صعود تیمش را فراهم کرد. بسیاری از کارشناسان این تعویض طلایی لوئیس فن خال را که گفته می شود در تاریخ جام جهانی سابقه نداشته، تصمیمی شجاعانه و در عین حال خطرناک می دانند که می توانست انسجام و تمرکز تیمش را بر هم زند. باری، سرمربی هلند با این کار نام خود را در تاریخ ثبت کرد.

جام جهانی فیفا ۲۰۱۴

بازی کامپیوتری فیفا ۲۰۱۴ یکی از جذابترین بازی های دنیای مجازی است. به مناسبت جام جهانی، مسابقاتی در شهر ریودوژانیرو برگزار شد. فینالیست ها یک دانمارکی و یک بریتانیایی بودند که به ترتیب تیم های آلمان و برزیل را انتخاب کردند و نتیجه پیروزی آلمان با نتیجه ۳ بر ۱ بود. قهرمان دانمارکی فینال چکی به مبلغ ۲۰ هزار دلار و جواز حضور در مراسم اهدای جایزه توپ طلایی را از دستان رونالدو نامدار دریافت کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حواشی فینال کوپا آمریکا ادامه دارد؛ دستگیری رئیس فدراسیون کلمبیا و پسرش به اتهام درگیری با ماموران

بهای بلیط‌‌های دیدار دوستانه آرژانتین و استرالیا اعلام شد؛ ۶۳۰ یورو برای دیدن مسی در چین

پایان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و رکوردهایی که جا به جا شد؛ واکنش‌ها به قهرمانی مسی و آرژانتین