Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مجله فوتبال؛ صعود آرژانتین و بلژیک به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی

مجله فوتبال؛ صعود آرژانتین و بلژیک به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در آخرین روز از مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام جهانی، آرژانتین با نتیجه یک بر صفر سوئیس را شکست داد. این نتیجه در حالی رقم خورد که تلاش دو تیم در پایان نود دقیقه گلی در بر نداشت و بازی به وقت اضافه کشیده شد.

در حالی که وقت دوم اضافه رو به پایان بود، آنخل دی ماریا در دقیقه ۱۱۸ دروازه سوئیس را باز کرد تا یاران مسی یکبار دیگر پیروز از میدان خارج شوند. بدین ترتیب آرژانتین در دور بعد با با بلژیک روبرو خواهد شد.

در دیگر مسابقه این روز هم بلژیک با نتیجه دو بر یک آمریکا را مغلوب کرد. شکست آمریکا در شرایطی رقم خورد که دو تیم در پایان وقت قانونی به تساوی بدون گل دست یافتند اما سه دقیقه پس از آغاز وقت اول اضافه کوین دو بروین گل اول بلژیک را وارد دروازه آمریکا کرد.

پس از این گل آمریکا به حملات خود شدت بخشید اما این بلژیک بود که توسط روملو لوکاکو در دقیقه ۱۰۵ به گل دوم رسید. آمریکایی ها پس از این گل هم دست از تلاش بر نداشتند و دو دقیقه بعد یکی از دو گل را توسط جولین گرین جبران کردند اما این کافی نبود و در انتها با نتیجه دوبر یک پذیرای شکست شدند.

شائبه تبانی تیم ملی کامرون در مسابقه با کرواسی

حذف تیم ملی فوتبال کامرون از رقابت های جام جهانی حرف و حدیث هایی را در بر داشت و حال اتهاماتی علیه این تیم مطرح شده است مبنی بر اینکه بازیکنان کامرون در مسابقه برابر کرواسی دست به تبانی زده اند.

کامرون در جام جهانی برزیل هرسه مسابقه مرحله مقدماتی خود را به حریفان واگذار کرد و در برابر کرواسی هم چهار بر صفر باخت. پیش از این روسای جمهوری غنا و کامرون دستور داده بودند تا عملکرد تیم هایشان در جام جهانی از نظر تبانی زیر نظر گرفته شود و حال فدراسیون فوتبال کامرون قصد دارد به این اتهام رسیدگی کند.

این در حالی است که بازیکنان تیم ملی کامرون پیش از آغاز جام جهانی از سوار شدن به هواپیمایی که برای انتقال آنها به برزیل در نظر گرفته شده بود، خودداری کردند تا پول بیشتری از فدراسیون دریافت کنند.

پس از بازگشت این تیم به کامرون، مطبوعات محلی مطالبی منتشر کردند مبنی بر اینکه نمایندگان مجلس کامرون در مورد عملکرد بد تیم ملی این کشور و پرداخت پاداش به اعضای این تیم، وزیر ورزش این کشور را مورد سوال قرار داده اند.

بیشتر پیش بینی های ما اشتباه بوده است

تاکنون ۵۶ مسابقه در جام جهانی برگزار شده است و تیم ورزشی یورونیوز سعی بر پیش بینی نتایج این مسابقات داشته است. نتایج نشان می دهد که بیشتر پیش بینی های ما اشتباه بوده است و تنها چهار مسابقه درست پیش بینی شده است.

پیش بینی نتایج یورونیوز با رای گیری از سیزده خبرنگار از زبان های مختلف صورت می گیرد و در برخی موارد که آرا متشتت است، از تدوینگر تصاویر یا افرادی که چندان مطلع نیستند نظر خواهی می شود و این باعث می شود که در برخی موارد پیش بینی های دور از انتظاری صورت گیرد که یکی از آنها را در مورد باخت آرژانتین به سوئیس شاهد بودیم. هر چند که در آن مسابقه هم آرژانتین برتری محسوسی بر سوئیس نداشت.

استفاده از فضای فوتبالی برای مبارزه با ایدز و بیماری های مقاربتی

هزاران نفر به برزیل سفر کرده اند تا مسابقات جام جهانی را دنبال کنند اما برای برخی، سفر به برزیل برای مقاصد جنسی بوده است. در این میان برخی سازمان های غیر دولتی سعی دارند که آگاهی مردم در پیشگیری از بیماری های مقاربتی را افزایش دهند.

به همین منظور، تعدادی از افراد داوطلب از فضای مسابقات مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی استفاده کردند و یکصد هزار کاندوم را در میان تماشاگران مسابقه شیلی و برزیل توزیع کردند و به همراه آن، اطلاعاتی در مورد بیماری ایدز و دیگر بیماری های مقاربتی نیز در اختیار افراد قرار گرفت.

یکی از افراد حاضر درباره اهمیت پیشگیری می گوید: “من با پسرم که ده سال دارد در مورد پیشگیری صحبت می کنم و اهمیت این موضوع را از زمان کودکی به او می آموزم”

این ابتکار بخشی از برنامه سازمان ملل در مبارزه با ایدز است که “دروازه خود را محافظت کنید” نام دارد و از زمان جام جهانی آفریقای جنوبی آغاز شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بهای بلیط‌‌های دیدار دوستانه آرژانتین و استرالیا اعلام شد؛ ۶۳۰ یورو برای دیدن مسی در چین

پایان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و رکوردهایی که جا به جا شد؛ واکنش‌ها به قهرمانی مسی و آرژانتین

روز نخست مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۲۲؛ هلند و آرژانتین گرفتار شگفتی نشدند