مجله فوتبال؛ برزیل و کلمبیا در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی

مجله فوتبال؛ برزیل و کلمبیا در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

اولین مسابقه مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی برزیل مابین دو تیم برزیل و کلمبیا خواهد بود. شاگردان اسکولاری شیلی را در بلوهوریزنته شکست دادند و کلمبیایی ها هم در ماراکانا اوروگوئه را مغلوب کردند.

در اولین دیدار مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها، جدال دو تیم برزیل و شیلی در پایان نود دقیقه با نتیجه یک بر یک پایان یافت و بازی به وقت اضافه کشیده شد. در وقت قانونی این برزیل بود که در ابتدا توسط داوید لوئیز به گل رسید اما الکسیس سانچز چند دقیقه بعد بازی را به تساوی کشید.

مسابقه در دو وقت اضافه هم گلی در بر نداشت و ضربات پنالتی می بایست تکلیف برنده این مسابقه را تعیین کند. در ضربات پنالتی داوید لوئیز، مارسلو و نیمار ضربات خود را به گل تبدیل کردند و مائوریسیو پانیا، الکسیس سانچز و گونزالو خارا هم ضربات پنالتی را برای شیلی از دست دادند تا برزیل در مجموع این ضربات سه بر دو پیروز شود.

در دیگر دیدار این روز هم کلمبیا با اقتدار اوروگوئه را از پیش رو برداشت تا برای اولین بار به مرحله یک چهارم جام جهانی راه یابد. در این مسابقه خامس رودریگز دو گل برای کلمبیا به ثمر رساند تا این تیم دو بر صفر اوروگوئه را مغلوب کند. بدین ترتیب دو تیم برزیل و کلمبیا در مرحله یک چهارم نهایی رو در روی هم قرار خواهند گررفت.

نگاهی به بازی های یکشنبه

مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام جهانی روز یکشنبه با دو مسابقه ادامه خواهد یافت. در یکی از این دیدارها، هلند با مکزیک در فورتالتزا روبرو می شود و در دیدار دیگر هم که در ریسیف برگزار می شود، دو تیم کاستاریکا و یونان به مصاف هم خواهند رفت.

هلند در شرایطی پای به میدان این مسابقه می گذارد که در دور اول با اقتدار به کار خود پایان داد اما مسئله ای موجب نگرانی لوئیس فن خال، سرمربی این تیم شده است و آن گرمای هواست. آقای فن خال از مسئولان ورزشگاه خواسته که بطری های آب را در کنار زمین قرار دهند تا بازیکنان بتوانند در خلال بازی آب بنوشند.

مکزیک هم در شرایطی با هلند روبرو می شود که تاکنون تنها دو بار توانسته از مرحله یک هشتم نهایی صعود کند و آن زمانی بوده است که این کشور در سال های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۶ میزبانی جام جهانی را بر عهده داشته است. این تیم از خط دفاعی خوبی بهره می برد به نحوی که در دور اول تنها یک گل دریافت کرده است و حال امیدوار است تا با بهره گیری از این خط دفاعی، حملات بازیکنان گلزن هلند چون روبین فن را دفع کند.

در دیگر دیدار روز یکشنبه هم کاستاریکا با یونان روبرو خواهد شد. این مسابقه صحنه جدال دو تیمی است که پیش از رقابت های جام جهانی هیچکس بخت صعود از مرحله گروهی را برای هیچ یک از این دو تیم قائل نبود.

کاستاریکا در مرحه گروهی عملکردی فراتر از انتظار داشت. این تیم توانست تیم های قدرتمندی چون ایتالیا و اوروگوئه را شکست دهد و در برابر انگلستان نیز به تساوی دست یابد.

از سوی دیگر یونان هم در شرایطی در مقابل کاستاریکا صف آرایی خواهد کرد که تا آخرین دقیقه بازی آخر خود، حذف شده به نظر می رسید اما گل گیورگوس ساماراس که در لحظات آخر بازی بر روی یک ضربه پنالتی وارد دروازه ساحل عاج شد صعود یونان را مسجل کرد و همین موجب شد تا این تیم با روحیه ای مضاعف در برابر ساحل عاج به میدان رود.

پیش بینی یورونیوز

حال به پیش بینی تیم ورزشی یورنیوز در مورد مسابقات روز یکشنبه می رسیم. به خاطر داشته باشید که شما هم می توانید پیش بینی های خود از نتایج این مسابقات را بر روی فیس بوک یورونیوز با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

بیشتر خبرنگاران ورزشی یورونیوز برای مسابقه هلند- مکزیک، برد دو بر یک هلند را پیش بینی کرده اند و برای مسابقه بین کاستاریکا و یونان هم برد سه بر صفر کاستاریکا پیش بینی شده است.

حمایت از نیمار در ساحل ریود ژانیرو

تعداد اندکی از هواداران تیم ملی برزیل در ساحل ریود ژانیرو گرد هم آمدند تا با اجرای برنامه ای از تیم ملی کشورشان حمایت کرده و برای ستاره تیمشان یعنی نیمار آرزوی موفقیت کنند. اگر به نتیجه مسابقه بین برزیل و مکزیک نگاه کنید می بینید که این برنامه چندان هم بی تاثیر نبوده است.

این برنامه با حضور یکی از طرفداران پرو پا قرص تیم برزیل به نام بولا سِت که دویست کیلو وزن دارد انجام شد ودر آن حاضران نیمار را تشویق کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شگفتی‌سازی تیم ملی نوجوانان ایران ادامه می‌یابد؟ انگلستان دومین حریف ایران در جام جهانی

واکنش‌ها به اسطوره فوتبال جهان؛ «پله رفته است اما جادویش باقی می‌ماند»

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روز نهم؛ برزیل و پرتغال صعود به مرحله یک هشتم را نهایی کردند