Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مجله فوتبال؛ صعود برزیل، مکزیک، هلند و شیلی به دور دوم جام جهانی

مجله فوتبال؛ صعود برزیل، مکزیک، هلند و شیلی به دور دوم جام جهانی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

با گذشت دوازده روز از آغاز جام جهانی، تکلیف بسیاری از تیم ها مشخص شده است. در گروه اِی برزیل و مکزیک جواز حضور در دور بعد را به دست آورده اند و در گروه بی، هلند پس از جدالی سخت با شیلی صدرنشین شد و شیلی هم به عنوان تیم دوم این گروه به دور بعد راه یافت.

برزیل با نتیجه چهار بر یک کامرون را در هم کوبید. شاگردان لوئیز فیلیپه اسکولاری در این دیدار دو بار توسط نیمار به گل رسیدند و دو گل دیگر تیم میزبان هم توسط فرد و فرناندینیو به ثمر رسید. ژوئل ماتیپ هم زننده تک گل کامرون بود. با این نتیجه برزیل با هفت امتیاز و تفاضل گل مثبت پنج به عنوان تیم اول این گروه به دور بعد راه یافت و در دور بعد با تیم دوم گروه بی یعنی شیلی روبرو خواهد شد.

در دیگر دیدار این گروه هم که بطور همزمان با مسابقه برزیل- کامرون برگزار شد، مکزیک با نتیجه سه بر یک کرواسی را مغلوب کرد. این نتیجه در حالی رقم خورد که دو تیم تا دقیقه ۷۲ بدون گل مساوی بودند اما در این زمان رافائل مارکز قفل دروازه کرواسی را گشود و سپس آندرس گواردادو و خاویر هرناندز دو گل دیگر برای مکزیک به ثمر رساندند. تک گل کرواسی هم توسط ایوان پریسیچ به ثمر رسید. بدین ترتیب مکزیک به عنوان تیم دوم به دور بعد راه یافت و در دور بعد با هلند روبرو خواهد شد.

در گروه بی، هلند با نتیجه دو بر صفر شیلی را شکست داد و صدرنشینی خود در جدول این گروه را تثبیت کرد. در این مسابقه لِروی فِر و ممفیس دپای در دقایق ۷۷ و ۹۰ برای هلند گلزنی کردند تا این تیم مرحله گروهی را با سه پیروزی و نه امتیاز به پایان برد. شیلی هم با این شکست شش امتیازی باقی ماند. بدین ترتیب، هلند با تیم دوم گروه اِی و شیلی با تیم اول این گروه بازی خواهد کرد.

در دیگر دیدار این گروه هم دو تیم حذف شده اسپانیا و استرالیا با هم روبرو شدند که اسپانیا موفق شد با نتیجه سه بر صفر حریف خود را مغلوب کند. داوید ویا، فرناندو تورس و خوان ماتا زننده گل های اسپانیا در این دیدار بودند. با این نتیجه استرالیا که یکی از نمایندگان قاره آسیاست با سه شکست و بدون امتیاز به کار خود در جام بیستم خاتمه داد.

نگاهی به بازی های مهم روز سه شنبه

در مهمترین بازی های روز سه شنبه کلمبیا با ژاپن روبرو خواهد شد و برای صدرنشینی در گروه سی تنها به یک تساوی نیاز دارد. ساحل عاج هم برای صعود کار دشواری در برابر یونان در پیش رو خواهد داشت. اما در گروه دی، ایتالیا با حریف قدرتمندی بنام اوروگوئه روبرو خواهد شد. این مسابقه برای هر دو حریف از حساسیت خاصی برخوردار است.

ایتالیا در شرایطی پای به میدان این مسابقه می گذارد که با اوروگوئه هم امتیاز است اما تفاضل گل این تیم نسبت به اوروگوئه بهتر است و برای صعود تنها به یک تساوی نیاز دارد. در ترکیب لاجوردی پوشان تنها دانیله دِ روسی مصدوم است و نمی تواند این تیم را در بازی با اوروگوئه همراهی می کند.

گفته می شود چزاره پراندلی برای مقابله با خط میانی قوی اوروگوئه از سیستم سه- پنج- دو استفاده خواهد کرد تا با پنج هافبک، میانه زمین را از آن خود کرده و در خط حمله نیز از ماریو بالوتلی و چیرو ایموبیله بهره خواهد گرفت.

در همین حال اوروگوئه که در بازی اول خود ناباورانه به کاستاریکا باخت برای حضور در دور بعد نیازمند پیروزی در برابر ایتالیاست.
این تیم برای رسیدن به این خواسته به ساق های بازیکنانی چون لوئیس سوارز و ادینسون کاوانی چشم دوخته است.

سوارز که در بازی اول اوروگوئه در برابر کاستاریکا به دلیل مصدومیت غایب بود در مسابقه در برابر انگلستان به میدان رفت و دو گل او بود که باعث پیروزی اوروگوئه شد. حال باید دید اسکار تابارز، سرمربی این تیم چگونه از داشته هایش برای این مسابقه استفاده خواهد کرد.

در گروه سی هم یونان با یک امتیاز همچنان شانس صعود را به دور بعد دارد. این تیم در بازی قبلی خود در برابر ژاپن عیلرغم اینکه ده نفره شد اما در مقابل حملات حریف مقاومت کرد و حال برای صعود باید ساحل عاج را شکست داده و منتظر نتیجه دیدار دیگر این گروه میان کلمبیا و ژاپن شود.

از سوی دیگر ساحل عاج هم با تکیه بر بازیکنانی چون دیدیه دروگبای کهنه کار امیدوار است تا با پیروزی بر یونان به دور بعد راه یابد. پیش تر، دیدیه یا کونان، مهاجم این تیم در خلال مسابقه با ژاپن از ناحیه زانو مصدوم شد و بازی در برابر کلمبیا را از دست داد. اما صبری لاموشی، سرمربی این تیم ابراز امیدواری کرده که بتواند از حضور این مهاجم در برابر یونان استفاده کند.

پیش بینی یورونیوز

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));Post by euronews.

حال به پیش بینی تیم ورزشی یورونیوز در مورد مسابقات روز سه شنیه میرسیم. این ها تنها پیش بینی است و ممکن است که درست نباشد. شما هم می توانید پیش بینی های خود را در صفحه فیس بوک یورنیوز با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

بیشتر خبرنگاران ورزشی یورونیوز برای مسابقات روز سه شنبه این نتایج را پیش بینی کرده اند: کلمبیا دو بر صفر ژاپن را شکست خواهد داد. ساحل عاج با همین نتیجه از سد یونان خواهد گذشت، انگلیس دو بر یک مغلوب کاستاریکا خواهد شد و ایتالیا و اوروگوئه هم به تساوی دو بر دو دست خواهند یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شیرهای رام نشدنی بر بام فوتبال آفریقا

دو استادیوم فوتبال که میزبان بازیهای جام جهانی برزیل بودند به فروش گذاشته شدند

در ستایش عدم قطعیت در فوتبال