Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

خشم صوفیها از طراح معروف ایتالیایی ادامه دارد

خشم صوفیها از طراح معروف ایتالیایی ادامه دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

اعتراض صوفی ها و طرفداران این مکتب به روبرتو کاوالی، طراح مشهور ایتالیایی در شهرهای مختلف و همچنین در شبکه های اجتماعی اینترنت ادامه دارد. آنها تظاهرات جدیدی را در هفته های پیش رو در شهرهای پاریس و ونکوور و چند شهر دیگر تدارک دیده اند.

چند روز قبل دانشجویان و پیروان آیین صوفی از جمله در شهر لندن علیه روبرتو کاوالی تظاهرات کردند. اعتراض دانشجویان در مقابل موزه «ویکتوریا اند آلبرت» باعث شد که او سخنرانی خود را در این محل لغو کند.

صوفیها می گویند که طرح جدید روبرتو کاوالی که با نوشته «جاست کاوالی» بر روی عطرهای تولیدی شرکت او همراه است، کپی برداری از نشان بخشی از صوفیان است. نشانه ای که به باور صوفیها متشکل از دو الله است و برای آنها مقدس محسوب می شود.

اعتراضها علیه روبرتو کاوالی چند هفته پیش و زمانی آغاز شد که دانشجویان مکتب طریقت اویسی شاه مقصودی اعلام کردند که نشان استفاده شده توسط روبرتو کاوالی کپی غیرمجاز از نشانه این مکتب است که به گفته آنها از حدود یک و نیم قرن پیش از آن استفاده می کنند و حدود بیست و هفت سال قبل ثبت شده است.

صوفی ها می گویند که مارهایی که در طرح روبرتو کاوالی دیده می شود مظهر افسونگری و گناه هستند و این در تضاد با روح صوفیگری است.

این اولین بار نیست که کارهای این طراح مشهور ایتالیایی جنجال برانگیز می شود. ده سال قبل لباس شنایی که او برای فروشگاه معروف هرودز در لندن طراحی کرده بود باعث خشم هندوها شده بود که می گفتند این لباس طرح یکی از الهه های آنها را بر خود دارد. اعتراض هندوها به قدری وسیع بود که باعث شد فروشگاه هرودز بابت فروش این محصول عذرخواهی کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس ایتالیا از جعبه‌های سوهان و گز مسافران ایرانی ۵ کیلوگرم تریاک و شیشه کشف کرد

ژنرال بدنام ایتالیایی از سوی سالوینی نامزد اصلی برای انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا معرفی شد

نورپردازی خیال‌انگیز و هنری در آلپ ایتالیا با هدف آگاهی‌بخشی درباره تغییرات اقلیمی