جام جهانی برزیل: اسپانیا مقابل هلند تحقیر شد

جام جهانی برزیل: اسپانیا مقابل هلند تحقیر شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

روز دوم جام جهانی با مسابقه شیلی و استرالیا به پایان رسید اما همه نگاهها به استادیوم آرنا فونته نوآی شهر سالوادور بود، جایی که اسپانیا و هلند رودرروی هم قرار گرفتند.

دو فینالیست جام جهانی گذشته درحالی بمصاف هم رفتند که لوییس ون گال بازیکنانش را برای جبران شکست فینال آفریقای جنوبی به زمین فرستاده بود.

اما بازی در دقایق آغازین با یک پنالتی مشکوک به سود ماتادورهای اسپانیا همراه شد. آلونسو ضربه خود را به گل تبدیل کرد. اما این پایان کار نبود دو دقیقه مانده تا پایان نیمه اول فان پرسی با یک ضربه سراستثنایی دوازه کاسیاس را باز کرد تا دو تیم با تساوی راهی رختکن شوند.

روبن در دقیقه 53، هلند را 2بر1 جلو انداخت تا موتور گلزنی نارنجی پوشان روشن شود. گل سوم را استفان دوری بثمر رساند و چند دقیقه بعد فان پرسی با استفاده از اشتباه مسلم کاسیاس نتیجه را چهاربریک کرد. در ادامه روبن با دربیل کاسیاس به زیبایی گل پنجم را وارد دروازه اسپانیا کرد تا کار ماتادورها در ادامه دشوار شود.

در بازی دیگر این گروه، استرالیا نمایش قابل قبولی در برابر شیلی ارائه داد. در همان دقایق ابتدایی بازی شیلی با دو گل جلو افتاد. در دقیقه سی و پنجم استرالیا یکی از گلها را جبران کرد. در ادامه و بویژه در نیمه دوم استرالیا بر شدت حملات خود افزود ولی در دقایق پایانی و بر روی یک ضد حمله گل سوم را دریافت کرد تا سه امتیاز شیرین این دیدار نصیب شیلی شود. شیلی با این پیروزی بعد از هلند در رده دوم قرار گرفت.

اما در دیدار دوم گروه آ، جایی که برزیل میزبان در روز نخست با غلبه بر کرواسی صدرنشین شده بود مکزیک هم دست به کار بزرگی زد و کامرون یا همان شیرهای آفریقا را از پیش رو برداشت.

تک گل این مسابقه را پرالتا در دقیقه 61 به ثمر رساند تا مکزیکی ها سه امتیازی شوند و پس از برزیل در رده دوم گروه آ قرار بگیرند.

نگاهی به مسابقات شنبه

شنبه چهارمسابقه دیگر برگزار می شود. مهمترین آنها را باید رویارویی ایتالیا و انگلستان دانست که در هوای گرم مانائوش برگزار می شود. ورزشگاه از چمن با کیفیتی برخوردار نیست و نگرانی هایی را از این بابت بوجود آورده است.

ایتالیایی ها در پی فتح پنجمین عنوان قهرمانی خود در جام جهانی هستند. چزاره پراندلی با تفکرات دفاعی خود سعی دارد در ابتدا دروازه تیمش را بسته نگه دارد. البته ماتیو دیشیلیو
نمی تواند به خط دفاع لاجوردی پوشان حداقل در بازی برابر انگلستان، کمک کند اما مشکل سرماخوردگی مارکو وراتی برطرف شده است. ماریو بالوتلی و آندره پیرلو هم برای جدال با وین رونی و استیون جرالد آماده هستند.

باید دید روی هاجسون، مربی انگلیس می تواند انتقام شکست جام ملتهای اروپا را از ایتالیا بگیرد یا نه. دو سال پیش ایتالیا در یکچهارم نهایی جام ملتهای اروپا در ضربات پنالتی انگلستان را حذف کرد.

اروگوئه و کاستاریکا دو تیم دیگر گروه دی هم روز شنبه به مصاف هم می روند.

اما در گروه سی، یونان شگفتی ساز
جام ملتهای اروپا در سال 2004، به مصاف کلمبیا می رود.

روی کاغذ، شاگردان فرناندو سانتوس شانس بیشتری دارند هر چند یونان از خط دفاعی مستحکمی برخوردار است.

ژاپن و ساحل عاج هم در این گروه قرار دارند و بامداد یکشنبه با هم دیدار می کنند.

پیش بینی مسابقات شنبه

حال به زمانی می رسیم که همه منتظر آن هستند و آن پیش بینی تیم ورزشی یورونیوز از مسابقات روز شنبه است. به خاطر داشته باشید که شما هم می توانید پیشی بینی خود از نتیجه مسابقات را بر روی صفحه فیس بوک یورونیوز و زیر هشتگ “The Corner Scores” با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

بیشتر خبرنگاران ورزشی یورونیوز برای مسابقه بین تیم های انگستان و ایتالیا، تساوی یک بر یک را پیش بینی کرده اند.

آگهی

در مورد بازی اروگوئه و کاستاریکا، اکثریت بر این اعتقادند که اروگوئه با اختلاف سه گل برنده خواهد شد.

اما در مورد بازی کلمبیا با یونانی که ده سال پیش قهرمان جام ملتهای اروپا شده، نظر اکثریت بر پیروزی یک بر صفر کلمبیاست.

برنده دیدار ژاپن با ساحل عاج هم از نظر خبرنگاران تیم ورزشی یورونیوز ساحل عاج خواهد بود، با نتیجه نزدیک 3بر2.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سایه یک بوسه بر قهرمانی در جام جهانی؛ سرمربی تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا برکنار شد

بوسه دردسرساز رئیس فدراسیون اسپانیا؛ جنی هرموسو: تنها یک «ژست طبیعی محبت‌آمیز» بود

تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا برای نخستین بار قهرمان جام جهانی شد