نقش رسانه های اجتماعی در آموزش و پرورش

نقش رسانه های اجتماعی در آموزش و پرورش
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رسانه های اجتماعی به عنوان ابزار آموزشی چگونه می توانند موثر باشند؟ چه نوع آموزشی می توانند بدهند؟ آیا هنگامی که دانش آموزان آنلاین هستند، معلمان می توانند نظم کلاس را حفظ کنند؟

بنا به نظر سنجی موسسه خدمات آموزشی پیرسون، کاربرد رسانه های اجتماعی در آموزش، از جمله آموزش زبان خارجی، رو به افزایش است. اگرچه که ملاحظاتی در این مورد وجود دارد.

در کلاس های ابتدایی، غیر معمول نیست که دانش آموزی تلاش کند تا بتواند از طریق توییتر بخواند و انگیزه ای نیز برای نوشتن بیابد. از نظر معلم، ایجاد انگیزه اولین ارزش توییتر در کلاس درس است. در اروپا، این نوآوری ابتدا برای خواندن و نوشتن مورد استفاده قرار گرفت و پس از چهار سال تجربه، استفاده از مزایای دیگر آن معمول شد.

ژان رچ ماسون که یک معلم است می گوید: “آنچه من درباره آن مطمئنم و خودم و والدین کودکان دیده ایم، این است که بچه ها برای آموزش خود مسئولیت می پذیرند و آن را درونی می کنند. دانش اموزان نزد من می آیند و می گویند “آقا، من در خانه یک حساب کاربری توییتر درست کرده ام و با آن پیام می فرستم. قبلا وقتی به انها مشق خانه می دادم، برایشان سخت بود، اما حالا برای نوشتن کلمات تمرین می کنند و بارها و بارها می نویسند و به کدهای کامپیوتر وارد شده اند.”

در برنامه جهان دانش این هفته که ویدئوی آن در این صفحه در دسترس شماست، به این موضوع پرداخته ایم.

Learning World Facebook

Learning World Twitter

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عفو بین‌الملل «تداوم فرسایش» حقوق بشر در فرانسه در سال ۲۰۲۳ را محکوم کرد

«مادر کجاست؟»؛ سر لیست راست افراطی فرانسه در انتخابات پارلمانی اروپا به همجنسگراهراسی متهم شد

مردی که با تهدید به انفجار انتحاری وارد کنسولگری ایران در پاریس شده بود، خود را تسلیم پلیس کرد