Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یادگیری بهتر با رقص، بازی و سرگرمی

یادگیری بهتر با رقص، بازی و سرگرمی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رقص با ریاضی

این ایده که افراد زمانی بهتر یاد می گیرند که از آموزش لذت ببرند، اکنون بیش از پیش پذیرفته شده است و آموزگاران بسیاری در حال حاضر از فعالیت های سرگرم کننده بعنوان راهی برای آموزش مفاهیم پیچیده و انتزاعی استفاده می کنند.

شاید تصور کنید که ارتباط زیادی بین رقص و آموزش ریاضی وجود ندارد اما آیا می دانید که رقصیدن می تواند به کودکان کم سن و سال در حل معادلات کمک کند؟ در برنامه «رقص با ریاضیات» در کودکستانی در شهر دربی بریتانیا، آموزگاران از رقص برای آموزش ریاضیات به کودکان استفاده می کنند.

آموزش مفاهیم علوم پزشکی قانونی به دانش آموزان به روش شرلوک هولمز

جواهری قیمتی از خانه ای به سرقت رفته و اکنون یک تیم از کارآگاهان برای بررسی جرم به محل رسیده اند.

کارآگاه شرلوک هولمز، یکی از محبوب ترین فعالیت هایی است که بوسیله دانش آموزان در سانتا ماریا در شمال پرتغال انجام می شود.

یک جرم خیالی بهانه ای برای آموزش مفاهیم علوم پزشکی قانونی به دانش آموزان شده است. کارآگاههای کوچک (دانش آموزان بین ۶ تا ۱۳ سال) شواهدی مانند رد پا، پودر سفید رنگ و اثر انگشت را برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه می برند. یکی از اهداف این کار آشنا کردن آنها با کار آزمایشگاهی است.

در آزمایشگاه، دانش آموزان برخی موضوعات جدید مانند تست انواع گروههای خونی را می آموزند که بطور معمول برای حل مسائل جنایی استفاده می شود. بدین وسیله آنها می توانند گروههای خونی مظنونان به جرم را شناسایی کنند.

ارائه علم به روش ساده در موزه علوم طبیعی مسکو

موزه علوم طبیعی «تجربه» در یکی از شلوغ ترین خیابان های مسکو واقع شده است. چیزهای عجیب و شگفت انگیزی در این موزه اتفاق می افتد. این موزه در سال ۲۰۱۱ افتتاح شده و با ۲۵۰۰ متر مربع بیش از۲۵۰ اثر را از علوم مختلف از مکانیک و نجوم تا شیمی و آناتومی را در خود جای داده است.

شعار این موزه «تعامل، سرگرمی و با هم بودن» است. یکی از محبوب ترین آزمایش ها در این موزه، «نمایش واکنش های شیمیایی» است مانند چگونگی خشک کردن یخ، قرار دادن یک تخم مرغ در بطری و مانند اینهاست. هدف اصلی موزه توضیح پدیده های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی به شیوه ای قابل فهم است و به شیوه ای جالب و جذاب است.

ویدئوی کامل برنامه در بالای صفحه در دسترس شماست.

Learning World Facebook

Learning World Twitter

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس لندن به دنبال چاقوکشی که تاکنون چهار نفر را مجروح کرده است

مسابقات دوی قهرمانی جهانی حلزون‌ها

آیا مهاجرت به بریتانیا با شگفتی‌سازی حزب کارگر در منحصر به فردترین انتخابات اروپا آسان می‌شود؟