Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تاثیر آموزش زودهنگام بر رشد مهارتهای شناختی کودکان

تاثیر آموزش زودهنگام بر رشد مهارتهای شناختی کودکان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آفریقای جنوبی: آموزش بهتر با استفاده از اسباب بازی

هدف طرح «کودک بدون محدودیت»، ایجاد تغییر در آموزش کودکان در آفریقای جنوبی است. این طرح که پنج سال پیش در شهر شرقی دوربان آغاز شد و کار مجهز کردن کودکستان های منطقه های فقیر با بازی های آموزشی را به عهده گرفت زیرا ثابت شده است که اگر کودکان در سنین پیش دبستانی از اسباب بازی های آموزشی برخوردار نباشند، مغزشان تحریک نمی شود و این باعث بروز مشکل در سالهای آموزش مدرسه خواهد شد.

کودکان اکثر مهد کودک ها در دوربان آفریقای جنوبی به جز غذا خوردن در اینجا کار دیگری انجام نمی دهند و منتظرند تا عصر والدین به دنبالشان بیایند. مهد کودک هایی از این نوع در محله های فقیرنشین «تازند هیلز» دوربان در حال افزایش است. آنها تنها گزینه والدینند.

مطالعات متعدد نشان می دهد که به بطالت گذشتن وقت کودکان در کودکستان، از توسعه مهارتهای شناختی آنها جلوگیری می کند و آموزش در سنین بالاتر را دشوار می سازد.

سازمان غیردولتی «کودک بدون محدودیت» با هدف توزیع اسباب بازی آموزشی در کودکستانها در سراسر دوربان ایجاد شد.

تاکنون ۳۷۰ کودکستان و ۳۲ هزار کودک، تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند. هدف، رسیدن به یک میلیون و دویست و پنجاه هزار کودک در سال ۲۰۲۰ است.

theunlimitedchild.co.za
www.ngopulse.org/newsflash/ngo-takes-programmes-creches

ایالات متحده آمریکا؛ کلمات مهم اند

پژوهشی که در سال ۱۹۹۵ میلادی انجام شده است نشان می دهد سطح اقتصادی اجتماعی والدین رابطه مستقیم با میزان صحبت آنها با کودکانشان دارد. برای مثال، کودک چهار ساله یک خانواده ثروتمند، در کل سی میلیون کلمه بیشتر از کودک همسن خود که در خانواده فقیر زندگی می کند، شنیده است.

دکتر دانا ساسکیند، جراح متخصص کودکان، برنامه «سی میلیون کلمه» را ایجاد کرد تا به خانواده های کم درآمد کمک کند، شکاف موجود را کاهش دهند. اعضای برنامه «سی میلیون کلمه» به خانه ها می روند تا والدین را از اهمیت گفتگو با کودکانشان آگاه کنند.

هر چند کودکان برنامه «سی میلیون کلمه» هنوز به مدرسه نمی روند، ولی دکتر ساسکیند معتقد است که تجربه غنی زبانی این طرح، در یادگیری این کودکان در کلاسهای درس بسیار کمک خواهد کرد.

tmw.org

تایلند: پروژه «قارچ من»

یک معلم برنده جایزه ای آموزشی در تایلند معتقد است محدودیتی برای نحوه یادگیری کودکان وجود ندارد. در یک کودکستان در بانکوک، دانش آموزان شش ساله، روز خود را با جمع آوری قارچ شروع می کنند. پروژه «قارچ من» توسط معلم آنها در سال گذشته ایجاد شده است. این طرح الهام بخش، باعث گرد هم آمدن والدین، دانش آموزان، فن آوری و رسانه های اجتماعی می شود.

طرح «قارچ من» چهار مرحله دارد و هدف نهایی آن کسب قابلیت ها برای استفاده از فن آوری اطلاعات و ارتباطات است. مرحله اول: کمک والدین به دانش آموز برای انجام پژوهش در خانه. مرحله دوم: طراحی دانش آموز در مدرسه در چهارچوب برنامه نقاشی. مرحله سوم: ایفای نقش دانش آموزان و ضبط نمایش، و دست آخر، ساخت موسیقی و کلیپ مناسب آن.

بیش از پیش کودکستان های تایلند از این طرح استفاده می کنند و طراح آن امیدوار است پروژه «قارچ من» الهام بخش آموزگاران باشد تا طرح های ابتکاری بیشتری ایجاد کنند.

www.pil-network.com/Resources/LearningActivities/Details/401440db-f38d-44ef-8696-93868935d334
www.youtube.com/watch?v=4l5dAjeckQ0

شما چه فکر می کنید؟ آیا آموزش زودهنگام مهم است یا نه؟ نظرتان در مورد آموزش از طریق بازی و فعالیت های لذتبخش چیست؟ نظرها و تجربه های خود را با ما در میان بگذارید.

آگهی

Learning World Facebook

Learning World Twitter

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت آفریقای جنوبی از فلسطینی‌ها چگونه با پرونده نسل‌کشی در این کشور عجین شده است؟

«مردم» در یکی از خشن‌ترین شهرک‌های آفریقای جنوبی هفت جوان را زنده‌زنده سوزاندند

دونده المپیک یک دهه پس از قتل دوست دخترش حکم آزادی مشروط گرفت