سبزهای اروپا کاندیداهای خود را معرفی می کنند

سبزهای اروپا کاندیداهای خود را معرفی می کنند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

گروه احزاب سبز اروپا کاندیداهای انتخابات نهاد های اروپایی و نیز مانیفست خود را معرفی و منتشر کرده اند. یکی از دو کاندیدای حزب سبزها، زن جوانی و پر تحرکی است که علیرغم اعتقاد به مانیفست حزب، تصور نمی کند در مقام ریاست کمیسیون قرار گیرد.

خانم اسکا کلر می گوید: “بدیهی است که ما سبزها بسیار خوشحال خواهیم شد که بتوانیم در صدر کمیسیون اروپا قرار گیریم. این هدف ماست، اما واقعیت این است که تصور نمی کنم به این هدف برسیم.”

سبزها در زمینه های محیط زیست و کشاورزی بدون استفاده از مواد شیمیایی هوادار بسیار دارند، اما در ارتباط با اقتصاد و خروج از بحران مالی اروپا از شهرت چندانی برخوردار نیستند.

خانم کلر می گوید: “توانایی ما در درجه اول موارد مربوط به محیط زیست و آب و هواست که در آن هیچ حزب دیگری به پای ما نمی رسد اما اینها هستند که می توانند به خروج ما (اروپا) از بحران کنونی کمک کنند زیرا ما از یک بحران اروپایی حرف می زنیم… از بیکاری. تنها با ایجاد کار، دقیقا در بخشهایی که حافظ محیط زیست است می توان از بحران خارج شد.”

حزب سبزهای اروپا در مانیفست انتخاباتیش از ایجاد فرصتهای شغلی گذشته، حقوق پناهندگان و گشودن راه برای آنها در اروپا را سخن گفته است.

“آنچه برایم مهم است، حقوق آوارگان است زیرا اروپا بگونه ای فزاینده بصورت یک دژ درمی آید، حتی از نظر دیجیتالی… و این در حالی است که اتحادیه اروپا صدها میلیون یورو صرف نجات از ورشکستگی ( نهادهای بازرگانی و بانکها)، تولید هواپیماهای بدون سرنشین و ردیابهای ضربان قلب می کند.”

اسکا کلر با سی و دو سال سن، جوانترین نامزدی است که در مبارزات انتخاباتی اروپا شرکت می کند. او در پاسخ به این پرسش یورونیوز که این مبارزات چه حسی در او به وجود آورده است، می گوید: “ بسیار لذت می برم. مبارزه در انتخابات بهترین فرصت برای تعیین سیاست است زیرا امکان تماس با مردم و آزمایش نظرات و پذیرش آنها را از طرف عامه فراهم می آورد.”

انتخابات نهاد های اروپایی در ماه مه برگزار خواهند شد.

چالشهای فراروی سبزها در انتخابات اروپایی

برای بررسی سیاست های سبزها در تدارک انتخابات نهادهای اروپایی، رودلف هربرت، خبرنگار یورونیوز در بروکسل، با ماتیاس کروپا از نشریه “دی زایت” به گفتگو نشسته است:

یورونیوز:احزاب سبزهای اروپا دو نفر را نامزد انتخابات نهاد های اروپایی کرده اند: اسکا کلر و ژوزه بووه. حزب سبز آلمان ربکا هارمز را کاندید کرده است. فکر نمی کنید که رای دهندگان تفاوت میان اینها را نبینند؟

ماتیاس کروپا: البته این امر سردرگمی می آورد، زیرا یک زن جوان آلمانی بعنوان یک نامزد بلندپایه برای نهادهای اروپایی کاندید شده که بدلایل سیاست بازیهای میان حزبی در فهرست داخل آلمان در مقام سوم قرار گرفته است. این آغاز خوبی برای مبارزات انتخاباتی حزب سبز نیست.

یورونیوز: در صدر مانیفست انتخابات نهادهای اروپایی آمده است که: “اروپا آینده و مامن ماست.” آیا حزب سبزها واقعا طرفدار اروپاست؟

ماتیاس کروپا: اگر طرفدار اروپا بودن به معنی وداع با ملی گرایی است، سبزها از آن دورند. در عین حال، این دقیقا همان چیزی است که شرایط را برای رای دهنده مشکل کرده است: پشت سر نهادن (استقلال) کشورشان که به آن وابسته اند. این چیزی است که سبزها را در موضع دفاعی قرار می دهد. سبزها ممکن است مدرن و پیشرفته باشند اما زمان کنونی، برای آنها مناسب نیست.

یورونیوز: سبزها در پارلمان اروپا چهارمین بزرگترین حزبند که زمینه های بسیاری را پوشش می دهند که تنها به محیط زیست و کشاورزی غیر شیمیایی مربوط نمی شود. آیا سبزها بصورت یک حزب عمده درآمده اند؟

ماتیاس کروپا:سبزها با این مسئله رویارویند که مانیفست سنتی شان از جمله سیاستهای حفاظت از محیط زیست و آب و هوا، بخاطر سالها بحران اقتصادی دیگر در الویت قرار ندارد. حتی اگر سبزها در حال حاضر به تجربیاتشان در زمینه اقتصادی افزوده اند، می بینید که در پارلمان بخاطر برنامه های اقتصادی اشان انتخاب نشده اند.

یورونیوز: کمیسیون اروپا می گوید گازهای گلخانه ای در اروپا باید تا سال 2030 تا چهل درصد کاهش یابد؛ سبزها خواهان پنجاه و پنج درصد کاهش اند. آیا این بیش از حد بلند پروازانه و مغایر با منافع بازرگانان نیست؟

ماتیاس کروپا: تقاضاها و مسائل مربوط به سبزها در جریانات اصلی قرار گرفته است. این نه سبزها بلکه ادعاهای آنهاست که در جریان های اصلی قرار گرفته و در این ارتباط سبزها تنها با اغراق است که می توانند جلب توجه کنند.

آگهی

یورونیوز: مظهر احزاب سبز، دانیل کوهن بندیت، از سیاست بازنشسته می شود. آیا این برای سبزها یک ضربه خواهد بود؟

ماتیاس کروپا: بدون تردید. کوهن بندیت، چه به زبان آورده شده باشد، چه نه، در دهه گذشته، یا دو دهه گذشته، در پارلمان اروپا یک شخصیت همیشه حاضر در فرانسه، آلمان و دیگر کشورها بوده است. در این ارتباط، همواره یک سیاستمدار به معنی واقعی اروپایی بوده است، و اکنون، درست در موقعی که اروپا بروی شخصیت کاندیداها تمرکز کرده است و افرادی نامزد احراز پست های ارشد نهادهای اروپایی شده اند، او بخاطر کهولت کناره گیری می کند. این برای سبزها یک مشکل بزرگ است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پهپادهای ایرانی چگونه مسیر انتقال نفت به اروپا را تهدید می‌کنند؟

اتحادیه اروپا شاخه نظامی حماس را تحریم کرد

لایحه‌ سختگیرانه علیه منتقدان دولت روند پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا را به خطر انداخت