دلیل خشونت گرایی معترضان اوکراینی در گفتگو با خبرنگار ما در کی یف

دلیل خشونت گرایی معترضان اوکراینی در گفتگو با خبرنگار ما در کی یف
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یورونیوز: به کی یف می رویم تا در گفتگو با خبرنگارمان در پایتخت اوکراین آخرین اخبار از ناآرامیها را بشنویم. تظاهرات در بیست و چهار ساعت گذشته شکل خشنی به خود گرفته است. برخی از معترضان خشونت گراتر از گذشته شده اند. آیا شما منتظر چنین چیزی بودید؟

هیچ کسی در اینجا انتطار نداشت که اعتراضها چنین شکلی پیدا کند. خشونت غیر منتظره است. به نظر هم نمی رسد که توطئه ای در کار باشد. حتی اگر بخش بزرگی از خشونت گرایان معترضان افراطی هستند که دیرتر به جمع تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز پیوستند. دستکم اثر آنها حتی اگر فیزیکی نباشد از لحاظ روانی دیگران را تحت فشار قرار داده است. آنها می گویند دلیل خشونتها دو ماه تظاهرات بدون دریافت پاسخ می باشد.

*یورونیوز: افزایش اعتراضات باعث شد تا مخالفان اوکراینی بر سر انتخاب یک رهبر به توافق برسند. اگر نتیجه بگیریم که ویتالی کلیچکو آن رهبر مشترک باشد آنوقت آیا می توان انتظار کاهش خشونتها را داشت؟ *

اتفاق عجیبی امروز بعد از ظهر افتاد. زمانی که کلیچکو گفت به دیدار یانوکوویچ می رود تا با وی ملاقات کند. اگر از بخشی از معترضان بپرسید شاید نظر نهایی آنها کلیچکو نباشد. بخشی از معترضان وی را در مقام رهبر قبول دارند و برخی دیگر حاضر نیستند او به تنهایی رهبری را عهده دار شود.

یورونیوز: رسانه های بسیاری اتفاقات کی یف را دنبال می کنند. برخی از روزنامه نگاران ادعا می کنند مورد ضرب و شتم پلیس اوکراین قرار گرفته اند. آیا وزارت کشور اوکراین این مساله را دنبال می کند؟

با دفتر وزارت کشور تماسی گرفته ایم. آنها می گویند هیج کدام از روزنامه نگاران مورد آزار و اذیت پلیس قرار نگرفته اند. اگر هم اتفاقی بوده است تصادفی است. هرچند ویدئوهایی زیادی وجود دارند که بر موضوع ضرب و شتم روزنامه نگاران صحه می گذارند. بسیاری از آنها می گویند مورد حمله پلیس قرار گرفته اند و نمی توانند قبول کنند که همه برخوردها تصادفی بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود

تخریب نمادهای ملی‌ در اوکراین؛ روسیه کی‌یف و خارکیف را با حملات مرگبار موشکی و پهپادی هدف قرار داد

اوکراین: حملات موشکی و پهپادی گسترده روسیه بیش از ۱۰۰ کشته و مجروح به جا گذاشت