رهبر ایران: مذاکرات هسته ای دشمنی آمریکا را نشان می دهد

رهبر ایران: مذاکرات هسته ای دشمنی آمریکا را نشان می دهد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علی خامنه ای، رهبر ایران، روز پنجشنبه گفت که مذاکرات هسته ای نشاندهنده «دشمنی» ایالات متحده آمریکا با ایران است.

آگهی

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، آقای خامنه ای که به مناسبت سالگرد اعتراضات ۱۹ دی ۱۳۵۶ (از رشته رویدادهای منجر به سقوط حکومت محمد رضا شاه پهلوی) به قم سفر کرده بود، در جمع مردم این شهر تاکید کرد: «مذاکرات اخیر، هم دشمنی آمریکا را نشان داد و هم ناتوانی آنها را. اگر آمریکایی ها در موضوعی اقدام نمی کنند، علت آن، ناتوانی آنها است و نه عدم دشمنی. آنها گفتند اگر می توانستیم تار و پود صنعت هسته ای ایران را جدا می کردیم اما نمی توانیم.»

آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به اظهارات محافل سیاسی و مطبوعاتی آمریکا علیه ایران و در مورد موضوع حقوق بشر، گفت: «هرکسی هم که درباره حقوق بشر حرف بزند، آمریکاییها حق ندارند حرف بزنند زیرا دولت آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در دنیا است.»

مذاکرات هسته ای ایران و شش قدرت جهانی در ژنو، پس از یک دهه بن بست، در نهایت به موافقتنامه تاریخی ژنو در روز بیست و چهارم نوامبر گذشته انجامید.

برغم تعبیرهای متفاوت آمریکا و ایران در مورد مفاد این توافق، این تحول راه را برای مذاکرات گسترده تر در آینده و لغو تحریمهای سنگین بین المللی علیه ایران گشوده است. قرار است طرفین شش ماه پس از این توافق اولیه، برای ارزیابی نتایج این توافق به مذاکره بنشینند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل خطاب به ایران: قانون تحقیرآمیز و سرکوب‌کننده عفاف و حجاب را لغو کنید

از محتوا و جزئیات مصوبه مجلس ایران در مورد عفاف و حجاب چه می‌دانیم؟

سرگئی شویگو در تهران؛ وزارت دفاع روسیه: این سفر مرحله مهمی در توسعه همکاری‌های نظامی دو کشور است