Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تحصیل در مدرسه خانگی مفیدتر است یا در فضای مدارس؟

تحصیل در مدرسه خانگی مفیدتر است یا در فضای مدارس؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

تحصیل کردن در خانه در بسیاری از کشورها عملی کاملا قانونی است، اما در عین حال بسیاری از مردم به این روش شک دارند. آیا براستی آموزش دیدن در یک محیط واحد و مشخص برای زندگی و یادگیری کودکان مفید است؟ آیا برای آموزش به فرزند به مهارتهای آموزشی نیاز است؟ در برنامه این هفته «جهان دانش» به دیدار سه خانواده ایتالیایی، آمریکایی و فرانسوی رفته ایم و در این مورد نظرشان را جویا شدیم.

ایتالیا: مدرسه در خانه

اریکا سابقا معلم بوده است. او و شوهرش تصمیم گرفتند که کودکانشان را به مدرسه نفرستند و به جایش خودشان مسئولیت آموزش آنها را به عهده بگیرند.

اریکا، دورگه ایتالیایی-آمریکایی است و کودکانش دوزبانه هستند. پسرش توماس هشت سال دارد و تنها فرزندش است که به مدت یک سال در مهد کودک بوده و به گفته مادرش تجربه بدی داشته و از آن به بعد است که او تصمیم می گیرد روشهای مرسوم آموزش را کنار بگذارد و ساختارهای موجود را بشکند.

اریکا از متد جان هولت، مربی آمریکایی دهه هشتاد میلادی الهام گرفته، کسی که معتقد است کودکان را نباید مجبور به یادگیری کرد.

به گفته اریکا با این روش، والدین می توانند هر موقع که می خواهند آموزش در خانه را متوقف کنند و کودکانشان را به مدرسه بفرستند، اما لازمه آن قبول شدن آنها در آزمون است.

برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در زمینه مدرسه در منزل، اریکا یک وبلاگ راه اندازی کرده و اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار والدین قرار می دهد.

ایالات متحده آمریکا: والدین هلیکوپتری

بعضی از نوجوانان با والدینشان روابط سردی دارند. بر عکس هِیلی که در هفده سالگی هنوز زمان زیادی را با مادرش می گذراند. از حدود یکسال پیش مادر او وبلاگی به نام «مامان هلیکوپتر و بابای هواپیما» را راه اندازی کرده است. در این وبلاگ در مورد سوء تفاهمات موجود بین بچه ها و والدین می نویسد. اسم وبلاگش به نوعی طعنه به والدینی است که همیشه به فرزندانشان شک دارند و هیچگاه سعی نمی کنند آنها و خواسته هایشان را درک کنند.

از نظر والدین هِی لی، معلمها در مدرسه توجه لازم را به او نداشتند و بنابراین او از سال گذشته تحصیل آنلاین و از راه دور را شروع کرده است.

خانواده رید می گویند نمی خواهند مانع تجربه کردن فرزندشان شوند ولی از نظر آنها هر کاری باید بر مبنای راهنمایی و پیروی از اصول باشد و آنها فقط کنترل می کنند. اما برخی می گویند والدینی که همه جا حضور دارند و در هر کار کوچک فرزندانشان دخالت می کنند، مانع مستقل شدن آنها می شوند.

جهانگردی و آموزش

آیا مسافرت و پرواز در کنار خانواده می تواند یک تجربه آموزشی باشد؟ قطعا سفرکردن، برای بچه ها درسهای زیادی به همراه دارد، اما پس تکلیف انضباط و اصول آموزشی چه می شود؟

ژرومین به همراه همسر و فرزندانش از هند به جنوب شرقی آسیا سفر می کنند و سپس مسیر استرالیا را در پیش خواهند گرفت تا از اقیانوس به آمریکای جنوبی برسند و بعد از یکسال هم به خانه برمی گردند، اما برای اینکه در تحصیل بچه ها وقفه ای نیفتد، ایندیرا و آتنا که هر دو دوازده سال دارند هر روز صبح درسهای مرکز آموزش از راه دور فرانسه را مطالعه می کنند.

به نظر این خانواده، همزیستی میان سفر و تحصیل همیشه آسان نیست. یادگیری در سفر، کاری نادر و بسیار غنی است و اغلب بر یادگیری صرفا علمی ارجحیت دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ می‌گوید کارش در اشتباه گفتن نام‌ها «عمدی» است

داده‌های سرشماری جدید؛ پردرآمدترین و کم‌درآمدترین لیسانسه‌ها در آمریکا کدامند؟

دبیرستانی در آمریکا که پذیرای مادران نوجوان محصل به همراه نوزادانشان است