Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بنیاد «مدرسه جدید» برنده جایزه «وایز»

بنیاد «مدرسه جدید» برنده جایزه «وایز»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ویکی کولبرت، جامعه شناس کلمبیایی و موسس بنیاد«مدرسه جدید» جایزه «وایز» سال ۲۰۱۳ را در دوحه پایتخت قطر دریافت کرد.

این جایزه ۳۶۰ هزار یورویی، به علت سهم برجسته ای که خانم کولبرت در توسعه آموزش داشت، به او اهدا شد.

او هنگام دریافت این جایزه در سخنانی تاکید داشت که توسعه بدون آموزش امکان پذیر نیست.

او می گوید: «این جایزه را بخاطر تلاش معلمان و همکاران بسیاری که ما را در این کار حمایت کردند دریافت کردم. ما بسیار خوشحالیم و اگرچه من تنها فردی هستم که شما می بینید اما در حقیقت یک تیم بزرگ در پشت من ایستاده است و این جایزه به تمام اعضای تیم تعلق دارد.»

ویکی کولبرت بنیاد «مدرسه جدید» را که مبتنی بر مدل یادگیری مشارکتی بود، در سال ۱۹۷۵ میلادی با همکاری گروه کوچکی در کلمبیا راه اندازی کرد. این مدل پیش از این تحت عنوان آنچه که او «مدارس نامرئی» می نامد در روستاهای کلمبیا آزمایش شده بود.

در آن زمان رایج ترین شیوه آموزش برای یادگیری، تکرار آموزش ها و رونویسی دانش آموزان بود اما در مدلی که توسط بنیاد «مدرسه جدید» مطرح شد، کودکان در سنین مختلف، خودشان به کمک تحقیق و پژوهش دروس را یاد می گرفتند و معلمان بیشتر نقش تسهیل کننده داشتند. این کار باعث افزایش اعتماد به نفس و پیشرفت سریع در دانش آکادمیک آنها می شد.

در سال ۱۹۸۷ میلادی شیوه آموزش آنها به سیاست ملی آموزش در کلمبیا تبدیل شد و استراتژی آموزش ابتدایی، بویژه در روستاها بر این اساس طراحی گردید.

به گفته آئورورا ولز، خبرنگار اعزامی یورونیوز به دوحه، امسال برگزار کنندگان جایزه «وایز» بر هماهنگ سازی آموزش متناسب با تغییرات دنیای مدرن تاکید داشتند. بیش از هزار نفر از افراد حرفه ای و سازمان های غیر دولتی از سراسر جهان در دوحه پایتخت قطر گرد آمدند و طی سه روز در این باره به گفتگو پرداختند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سال تحصیلی افغانستان بدون حضور بیش از یک میلیون دختر آغاز شد

«دانشگاه‌های خصوصی نمی‌خواهیم»؛ دانشجویان یونان خشمگین از تصمیم پارلمان با پلیس درگیر شدند

سبقت هند از چین در صدر؛ چند دانشجوی ایرانی در آلمان مشغول به تحصیل هستند؟