نشست وایز در دوحه آغاز شد

نشست وایز در دوحه آغاز شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آیا آموزش بدون معلمان امکان پذیر است؟ این از بحثهای داغ نشست بنیاد وایز در سال 2013 است. پنجمین دوره از این نشست جاییست تا صدها تن از کارشناسان در قطر حاضر شوند با تم نوآوری در آموزش کار این نشست هم آغاز شود.

عبدالله الثانی، دبیرکل وایز می گوید با توجه به تمامی پیشرفت هایی که در زمینه آموزش شده است خصوصا بهبود در زمینه فناوریهای پیشرفته، باید قدمهایی مهمی در این راه برداشت. او معتقد است آموزش دانش اموزان بدلیل جنگ ومسایلی از این دست براحتی میسر نیست و باید راههای جدیدی یافت. به همین دلیل بنیاد وایز تمام سعی اش را بکار بسته است تا راههای تازه آموزش و پرورش جوانان و نوجوانان را پیداکند.

بنیاد وایز همه ساله جوایز ارزشمندی را برای پروژه های جهانی آموزش اهدا می کند. امسال ویکی کلبرت توانست پانصد هزار دلار برای مدل آموزشی اش که در مدارس کلمبیا به اجرا درآمده است کسب کند.

دبیرکل بنیاد وایز می گوید اطمینان دارد که این جایزه به کلبرت کمک خواهد کرد همانگونه که در گذشته هم همینگونه بوده تا او به موفقیتهای بیشتری دست پیدا کند.

اما تنها این کارشناسان و خبرگان آموزش نیستند که در این نشست شرکت کرده اند، وایز این بار از جوانها در کشورهای مختلف دعوت کرده است تا در این نشست مهم حضور پیدا کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازی دوگانه قطر؛ دوحه چگونه توانست بین اسرائيل و حماس میانجی و باعث آتش‌بس شود؟

نمایشگاه بین‌المللی گل‌وگیاه دوحه؛ راهکارهای کشاورزی مدرن در دل کویر

بسکتبال قطر؛ جوانانی که برای جام جهانی در خانه آماده می‌شوند