شواهد جدید در مورد وجود آب در کره ماه

شواهد جدید در مورد وجود آب در کره ماه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دانشمندان سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) شواهد بیشتری در مورد وجود آب در کره ماه پیدا کرده اند. “نقشه بردار کانی شناسی ماه” (Moon Mineralogy Mapper) سازمان فضایی ناسا، آب را در این کره تشخیص داده است که این اولین کشف در نوع خود از مدار قمری است. تصور می شود که منشا این آب ماگمایی (مذاب های طبیعی سیلیکاته) از یک مکان ناشناخته در اعماق کره ماه باشد.

“نقشه بردار كانی شناسي ماه” اولين دستگاهی است كه به منظور ارائه تصوير يكنواخت از سطح ماه اختراع شده است و علاوه بر تعیین طول و عرض عوارض در عكس، يك تصویر رنگی سه بعدی نیز ارائه مي دهد.

بنابه گفته پژوهشگران، این کشف، آزمایش های جدید بر روی سنگ های استخراج شده هنگام ماموریت “آپولو” را تایید می کند. ریچل کلیما، مسئول ارشد این تحقیق می گوید: “اکنون که ما آبی را پیدا کردیم که منشا آن در درون ماه است، می توانیم آنرا با دیگر مشخصه های سطح قمری مقایسه کنیم. این آب ماگمایی درونی، همچنین نشانه هایی درباره روند آتشفشانی ماه و ترکیب داخلی آن بدست می دهد، که به ما کمک می کند درباره چگونگی تشکیل ماه و اینکه چگونه روند ماگمایی آنرا تغییر داد پرسش هایی مطرح کنیم.”

این کشف همچنین به دانشمندان اجازه می دهد تا یافته های به اصطلاح از “بخش تاریک ماه” را مورد آزمایش قرار دهند. قبلا دانشمندان معتقد بودند که سنگ های ماه “استخوان خشک اند” و آب پیدا شده در نمونه های آپولو، لزوما از آب زمینی آلوده شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف یک سیاره کلیدی خارج از منظومه شمسی؛ امید به یافتن اتمسفر برای حیات انسان

برنامه تویوتا برای پرتاب ماه‌‌ نورد به فضا

فرود «اودیسئوس» روی ماه؛ آمریکا پس از نیم قرن بار دیگر به ماه بازگشت