Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شگفت انگیزترین مدارس دنیا

شگفت انگیزترین مدارس دنیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پدران و مادران، بر اساس چه مشخصه هایی، مدرسه فرزندان شان را انتخاب می کنند؟ آیا موفقیت تحصیلی و دستاورد آموزشی، مهمترین معیار است؟ این انتخاب در مناطق دور افتاده، چگونه صورت می گیرد؟

ساختار آموزشی مناسب داشتن، حداقل چیزی است که از مسئولان یک مدرسه انتظار می رود، اما قطعا مشخصه های دیگری هم هستند که یک مدرسه را خاص می کنند.

بزرگترین مدرسه جهان در هند

مدرسه «مونتسوری» در هند با بیش از ۴۸ هزار دانش آموز، یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین مدارس جهان است. پنجاه و چهار سال پیش، این مدرسه با کمتر از ۵ یورو وام و ۵ دانش آموز در شهر لاکنو، مرکز ایالت اوتارپرادش آغاز به کار کرد، اما به سرعتی باور نکردنی مراحل رشد و ترقی را پیمود و اکنون ۴۸ هزار ۱۴۴ دانش آموز را در ۲۰ شعبه تحت پوشش دارد. بزرگترین شبعه این مجموعه عظیم، ۷۰۰ دانش آموز را در خود جا داده است. محبوبیت این مدرسه در چیست و چگونه به چنین دستاورد آموزشی دست یافته است؟

دور افتاده ترین مدرسه در دل کوههای آرژانتین

وضعیت آموزش و پرورش در مناطق دور افتاده چگونه است؟ چگونه می توان در دل رشته کوههای آند، در شمال غربی آرژانتین، به کودکان خواندن و نوشتن آموخت؟ یک زوج آموزگار، جسورانه، قدم در این راه پر پیچ و خم گذاشتند و بیست سال است که باوجود همه سختی ها، خم به ابرو نیاورده اند.

در برنامه این هفته «جهان دانش» به این دو مدرسه رفته ایم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توهین‌های نژادپرستانه علیه ستارگان آفریقایی‌تبار فرانسوی؛فدراسیون فوتبال فرانسه به فیفا شکایت می‌کند

کشتی آمریکایی توقیف شده توسط ایران پس از رهاسازی در بندری در امارات لنگر انداخت

ناآرامی در آرژانتین؛ تقابل سنگ و کوکتل‌مولوتوف با گاز‌اشک آور و گلوله‌لاستیکی در خیابان‌های پایتخت