آموزش همگانی یکی از چالش های امروز بشر

آموزش همگانی یکی از چالش های امروز بشر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اطمینان از دسترسی به منابع آموزشی از پایه تا سطوح بالا، اولویت اصلی نشست آموزشی وایز در سال 2012 بود و با توجه به این اصل، شش پروژه جایزه گرفتند.

در برنامه های قبلی، صندوق کمک به کودکان کامبوج ، “روبو بِرِیل” و پروژه کمک به نابینایان در دانمارک را معرفی کردیم و حالا در این برنامه به بررسی دو پروژه دیگر می پردازیم. در ضمن، پر کردن و فرستادن تقاضای جایزه 2013 وایز از هم اکنون امکان پذیر است.

هند: مدارسی برای تغییر طرز تفکر
مدرسه “ساتیا بهاراتی” واقع در روستای “ لدُوال” در ایالت پنجاب هند ممکن است در نگاه اول، یک مدرسه معمولی به نظر آید. این مدرسه تنها امید صدها دختر و پسر منطقه و تنها نقطه پیوند آنها با آموزش و تحصیل است.

مسئولان مدرسه ساتیا بهاراتی از طریق برگزاری کلاس های ابتدایی و متوسطه امیدوارند ذهنیت حاکم بر مناطق روستایی هند را بتوانند روزی تغییر دهند.

آسیب پذیری دخترها در هند بمراتب حادتر است خیلی از آنها در سنین پایین بین ده تا چهارده سالگی به اصطلاح به خانه بخت فرستاده می شوند عملی غیر قانونی است ولی هنوز در این کشور رواج دارد.

شیلی، فرصتهای جدید آموزشی از طریق برنامه های آنلاین

شیلی یکی از کشورهای عضو سازمان همکاریهای اقتصادی و توسعه با بالاترین میزان رشد اقتصادی در سال 2012 است. این موقعیت برتر در سالهای اخیر در نتیجه رونق یافتن فن آوریهای جدید و ارتباط موثری است که ساکنان این کشور برقرار کرده اند. اگرچه به نظر می رسد بحران جهانی اقتصادی تاتیر زیادی بر شیلی نگذاشته اما این کشور در حال گذار از یک بحران بزرگ اجتماعی، بویژه در زمینه آموزش و پرورش است.

این مسئله ای است که بنیاد شیلی با آگاهی از آن از یازده سال پیش برنامه های آموزشی خود به نام “ ادوکار شیلی “ را با همکاری دولت از طریق طراحی یک وبسایت آموزش همگانی راه اندازی کرد. وبسایتی که در حال حاضر روزانه یک میلیون و هشتصد هزار کلیک می خورد.

تالکا شهری کوچک در جنوب شهر سانتیاگو کانون زلزله سال 2010 بود. در جریان زلزله، قسمتی از مدرسه آباتی مولینا تخریب شد و در پی آن دانش آموزان به حال خود رها شدند.

هنوز مدرسه مراحل بازسازی را طی می کند اما برنامه ادوکار شیلی امکان یادگیری را از راه دور و در فضای مجازی فراهم می کند.

در چنین شرایطی مدیر و معلمان تصمیم گرفتند از طریق برنامه آنلاین ادوکار شیلی در شرایط بحرانی از دانش آموزان حمایت کنند و یکی از برنامه های پیش ساخت آن، به نحوه استفاده از اینترنت، تحت نظر معلمان اختصاص دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سال تحصیلی افغانستان بدون حضور بیش از یک میلیون دختر آغاز شد

«دانشگاه‌های خصوصی نمی‌خواهیم»؛ دانشجویان یونان خشمگین از تصمیم پارلمان با پلیس درگیر شدند

سبقت هند از چین در صدر؛ چند دانشجوی ایرانی در آلمان مشغول به تحصیل هستند؟