Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

گفتگو با تونی کانلی

گفتگو با تونی کانلی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با تونی کانلی، سردبیر کانال ملی تلویزیون ایرلند به گفتگو نشسته ایم:

یورونیوز: ایرلند باید به مسائل بسیاری بپردازد: تغییر سیاستهای کشاورزی، قراردادهای بازرگانی و اصلاحات بانکی. بنظر می رسد، اما، که بحث بر سر بودجه اتحادیه اروپا و حل مسئله دیون بانکها بدون لطمه به شهروند در اولویت قرار دارد. آیا ایرلند برای حل این مسائل اعتماد بنفس کافی دارد؟

تونی کانلی:“ایرلند ترجیح می داد که بحث در مورد کل بودجه هفت ساله اتحادیه در ماه نوامبر با موفقیت به انجام می رسید تا ایرلند بتواند به جزئیات آن بپردازد. فقدان توافق بر سر بودجه به این معنی است که هفتاد مورد قانونی که اساس بودجه جدید را تشکیل می دهد، باید به بحث گذاشته شود. حال ایرلند امیدوار است که تا ماه فوریه بتواند این مانع را از سر راه بردارد…و اگر در فوریه میسر نشد، شاید ماه مارس. این، موجب معطلی و انبار شدن موارد قانونی می شود. اگر بودجه اتحادیه بسرعت تصویب نشود، قوانینی مثل اصلاحات کشاورزی، بودجه همکاریهای فی مابین، بودجه های پژوهشی و توسعه هم معطل خواهد ماند و پیشرفت حاصل نخواهد شد.

یورونیوز: چندی قبل، دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، گفت که خواهان موقعیت جدیدی برای بریتانیا در اتحادیه اروپاست. آقای کامرون با همتای ایرلندیش روابط نزدیکی دارد. آیا آقای کنی از موقعیت جاری برای تعدیل برخورد بریتانیا با بروکسل استفاده خواهد کرد؟

تونی کانلی:” باید دید اندا کنی در این راه تا چه حد از روابطش با دیوید کامرون استفاده خواهد کرد. فکر می کنم خواب عاطفی و اولویت دیوید کامرون بیشتر بسوی سیاست های داخلی در بریتانیا و شکافهای داخل حزب محافظه کار در ارتباط با اتحادیه اروپا باشد. او نگران افزایش حمایتهای محافظه کاران از حزب مستقل بریتانیا در ارتباط با اروپاست. نمی دانم کنی در این زمینه تا چه حد بر کامرون نفوذ دارد.”

یورونیوز: بتازگی نشریه تایم تصویر آقای کنی را روی جلد خود چاپ کرده و ایرلند را نمونه اقتصادی خوانده که با موفقیت با بحران مالی اروپا مقابله کرده است. آیا مردم ایرلند که از خود اعتراضی در خیابانها نشان نداده اند حقیقتا با این ارزیابی موافقند؟

تونی کانلی:” فکر می کنم شهروندان ایرلند از آنچه بر اقتصاد این کشور رفته است بشدت خشمگینند. آنها می بینند که فشاری که برشان وارد می آید به سقوط بازار معاملات املاک و بانکها مرتبط است و خشمگینند که در مقابل برنامه کمکی گروه سه گانه وام دهندگان بین المللی، حق حاکمیت اقتصادیشان را از دست داده اند. بسیاری از مردم ایرلند معتقدند که احیای اقتصاد باید با تحمل شداید و رقابتی کردن آن انجام شود. درست است که ایرلندی ها مثل یونانی ها به خیابانها نریختند. این بخاطر تفاوتهای فرهنگی است، اما خشم آنها هنوز بر جای خود باقی است.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توافق «اصولی» برای آغاز مذاکرات پیوستن اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ آیا مجارستان مانع می‌شود؟

وتوی لحظه آخری آلمان مانع تصویب نخستین تحریم‌های گازی اتحادیه اروپا علیه روسیه شد

اتحادیه اروپا  با هدف حمایت از کودکان کنترل شدیدتری بر پلتفرم‌های پورنوگرافی اعمال می‌کند