Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

هیجان انتخابات سراسر آمریکا را فراگرفته است

هیجان انتخابات سراسر آمریکا را فراگرفته است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گفتگو با اشتفان گروبه، گزارش گر ویژه یورو نیوز در شیکاگو

یورو نیوز:
تا رفتن میلیون ها مردم آمریکا به پای صندوق های رای و انتخاب رئیس جمهوری که برای چهار سال به کاخ سفید خواهد رفت، ساعات زیادی باقی نمانده است.

اشتفان گروبه، گزارش گر یورو نیوز از شیکاگو یعنی قلب تپنده سیاست برای باراک اوباما، در تماس با ماست.

اشتفان! می توانی تصویری از آنچه اکنون در کمپ انتخاباتی اوباما می گذرد به ما بدهی؟

اشتفان گروبه:
اول از همه اینکه تمام کشور سرشار از هیجان است. نه تنها کمپ باراک اوباما که همچنین کمپ میت رامنی. من دیروز را در هواپیما و در مسیر واشینگتن دی سی به شیکاگو بودم و هر گفتگویی درباره انتخابات بود.

به نظر می رسد هر دو کمپ انتخاباتی چشم اندازی بسیار متفاوت در ارتباط با دو واقعیت متفاوت دارد. کارزار انتخاباتی اوباما با یک رهبری استوار متوجه آرای انتخاباتی آن ایالت های کلیدی است که دارای وضعیتی پر نوسان است. در حالی که کارزار رامنی متوجه آرای همه ایالت هایی است که می تواند او را با اندکی تفاوت برنده کند.

کمپ اوباما بسیار مطمئن است که آرای تعدادی از ایالت ها را در کیسه خود دارد، اما به دنبال آرای کالج های الکتورال سه ایالت ویژه یعنی اوهایو، آیوا و ویسکانسین است که در صورت به دست آوردن آن ها بار دیگر به کاخ سفید خواهد رفت.

یورونیوز:
اوباما درست قبل از پایان هفته از یک اقبال دیگر برخوردار شد و آن بهبود بازار کار فراتر از پیش بینی ها بود.

اشتفان گروبه:
بله، این واقعا هفته بسیار بسیار خوش اقبالی برای رئیس جمهور بود. قبل از همه اینکه او قادر به ایفای نقش فرمانده عالی و نجات دهنده در روزهای پس از توفان سندی بود که سواحل شرقی را درنوردید. او امتیاز بالایی گرفت و بسیار ستایش شد، حتی توسط فرمانداران جمهوری خواه ایالت ها. یک نمونه پر سر و صدای آن فرماندار کریس کریستی است که یکی از حامیان اصلی فرماندار رامنی بود. او از رئیس جمهور ستایش کرد و مردم دیدند که او از اوباما حمایت می کند.

زمانی که ارقام مربوط به کارآفرینی انتشار یافت، کمپ اوباما بسیار شادمان شد زیرا شاهد ایجاد 171 هزار شغل جدید بود. آن ها گفتند: نگاه کن طرح رئیس جمهور دارد کار می کند، ما خواهیم توانست اقتصاد را به مسیر خودش بازگردانیم، فقط کمی زمان می خواهد. اما در مسیر درست قرار داریم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معترضان به جنگ غزه مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی با حضور بایدن، اوباما و کلینتون را مختل کردند

ربات کارگر وسط کار غش کرد

جهان ۱۰ ثانیه به آخرالزمان نزدیک‌تر شد؛ «فقط۹۰ ثانیه تا پایان کار دنیا مانده»