Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آموزش در خارج از کلاس های درس

آموزش در خارج از کلاس های درس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آموزش تنها به کلاس درس محدود نمی شود و می تواند هر کجا و هر زمان رخ بدهد. در این برنامۀ “جهان آموزش” نگاهی داریم به برنامه های مفید آموزشی که در خارج از کلاس درس انجام می شوند و چند روش غیر سنتی را در کنار ساحل در آرژانتین، در موزه ای در اسپانیا و در کوه های کرواسی دنبال خواهیم کرد.

آرژانتین: علوم پایه به تعطیلات می آیند

طی دوران تعطیلات، در کوردوبا در آرژانتین، گروهی از استادان دانشگاه به مناطق توریستی آمده اند. البته نه تنها برای خستگی در کردن بلکه برای تشویقِ جوانان به گرایش به رشته های علوم پایه. به لطف این برنامۀ ویژه برای ارتقاء علوم و فن آوری های علمی، مردم می توانند در عین حال که تعطیلات خود را می گذرانند، سرگرمی داشته باشند و با علوم بیشتر آشنایی پیدا کنند.

programa-de-divulgacion-cientifica

اسپانیا: خلاقیت های الهام بخش

موزه ها اغلب مکان های خوبی برای یادگیری هستند. یک نمایشگاه جدید در بارسلون، سعی دارد نحوۀ تفکر افراد را تغییر دهد. “موزۀ ایده ها و اختراع های جدید“، مردم را تشویق میکند از خلاقیت و تخیلات خود دوری نکنند، چرا که اغلب مخترعان، در درجۀ اول خیال باف هستند.

در این موزه همه گونه اختراعاتی وجود دارد از جمله اختراع های خنده دار و بامزه ای که برای همه جالب هستند. نکتۀ جالب دیگر برای کودکان، انجام کلاس درس در خارج از ساختمان مدرسه است. کارگاه ها و مسابقه های این موزه، کودکان را تشویق می کند تا ایده های خود را به واقعیت برسانند.

پپ تورِس، مدید موزۀ ایده ها و اختراع ها است و به عنوان مخترع و طراح، شهرت بین المللی دارد و چندین بار از سوی وال استریت جورنال و مجلۀ تایم، جوایزی کسب کرده است.

Gospain
peptorres
“visiterbarcelone”: http://visiterbarcelone.wordpress.com/2011/11/01/miba-barcelone/

کرواسی: مدیریت صحیح خطرات

برای کوه نوردان، اقامت در کوهستان بسیار لذت بخش است اما آنها به خوبی می دانند که خطر همیشه در کمین است و در صورت وقوع یک حادثه، چگونه باید سیگنال خطر را اعلام کرد.

برای آمادگی و توانایی روبرویی با شرایط مختلف، دانش آموزان این کلاس های کوهنوردی، نحوۀ ارائۀ کمک های اولیه را هم آموزش می بینند.

plsavez
gss
Velebit

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتشار بیش از سه هزار و ۲۰۰ عکس دیده نشده از دوران قاجار توسط کاربری ناشناس از آرشیو «کاخ گلستان»

حمله فعال محیط زیست به اثر نقاشی مونه؛ «دشت‌ گل‌های خشخاش» به تصویری آخرالزمانی تبدیل شد

افتتاح موزه آثار بنکسی در نیویورک