Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تبادل افقی اطلاعات، شیوه ای موثر درآموزش

تبادل افقی اطلاعات، شیوه ای موثر درآموزش
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دراین برنامه از جهان دانش با سفر به آرژانتین، قطر و چین به تبادل اطلاعات می پردازیم. معلمان روش تدریسشان را به اشتراک می گذارند و دانش آموزان به یاد گیری هم کمک می کنند. این یکی از بهترین شیوه آموزش با بهره گیری از تجربیات گروهها از نزدیک است.

آرژانتین: “بله من می توانم” طرح سواد آموزی کوبا بنام “بله من می توانم” به اندازه ای موفق بوده که از آن بعنوان منبع برنامه های سواد آموزی دردیگر کشورها استفاده می شود. یکی از این کشورها آرژانتین است. یک سازمان غیر دولتی با استفاده از این روش تدریس کوبایی، به مربیان برای اجرای این پروژه درمناطق محروم کمک می کند.

به لطف اجرای این طرح طی ده سال میزان بیسوادی در ایالت کوردوبا از 2,1% به 1,5% کاهش یافته است. برنامه “بله من می توانم” علاوه بر آرژانتین درحال حاضر در کشورهایی چون کانادا، نیوزیلند و ونزوئلا نیز درحال اجراست.

قطر: رویارویی افکار

از آرژانتین به قطر سفر می کنیم. برای افزایش کارآیی آموزش، معلمان از کشورهای مختلف طی یک کارگاه آموزشی در دوحه، روش های آموزشی خود را با یکدیگر درمیان می گذارند. در این کارگاه بین المللی آموزشی که با همکاری مشترک بنیاد قطرو آکادمی بوستون تدارک دیده شده، معلمان زیادی از کشورهای مختلف شرکت کرده اند تا ضمن آشنایی با جدید ترین فن آوری های آموزشی، تجارب حرفه ای خود را با یکدیگر تقسیم کنند.

استفاده از رایانه و ارتباط آنلاین با معلمان و دانش آموزان سراسر دنیا یکی از ویژگی های این کارگاه آموزشی است.

چین: اتحاد دانش آموزان

اما در شانگهای چین طرحی برای بازسازی ساختمان مدرسه از یکسو و بالابردن کیفیت و محتوای کلاسهای درس با مشارکت اروپایی ها در دست اجراست.

دانش آموزان مدرسه بین المللی شانگهای پلی ارتباطی هستند بین دانش آموزان اروپایی و دانش آموزان مهاجر. چرا که این مدرسه دوزبانه است، هم چینی هم انگلیسی… از این گذشته یک ارتباط فرهنگی بین شرق و غرب در آن جاریست، ارتباطی که دانش آموزان هیچگاه فراموشش نخواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای وزیر مجارستان برای امور اتحادیه اروپا: تامین امنیت اروپا بدون تعامل با روسیه ممکن نیست

طرح چین برای انهدام جنگنده‌های پیشرفته آمریکا با استناد به تصاویر ماهواره‌ای

سفر«غیرمنتظره» نخست وزیر مجارستان به پکن؛ اوربان: چین در برقراری صلح در اوکراین یک بازیگر کلیدی است