Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آموزش "سبز"

آموزش "سبز"
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهر نشینی به طور فزاینده ای رو به رشد است و با توجه به تغییرات آب و هواییِ حاکم، در بسیاری از پروژه های عمرانی تلاش می شود به نحو پایدارتر و عاقلانه تری از منابع طبیعی استفاده شود.

پیدا کردن راه حل هایی در جهت یک توسعۀ پایدار در سطح جامعه، موضوع این برنامۀ “جهان آموزش” است و پروژه هایی را در مالت، ایالات متحده آمریکا و برزیل دنبال خواهیم کرد که به مردم آموزش می دهد چگونه با استفاده درست منابع طبیعی از محیط زیست حفاظت کنند.

مالت: آموزش در مورد بهره وری انرژی

مالت، تنها کشور اتحادیه اروپا است که صد درصد از مصرف انرژی آن وابسطه به سوخت های فسیلی است. علاوه بر این، بدون منابع طبیعی انرژی در خاک این کشور، مالت باید تمام نیازهای خود را از لحاظ انرژی از خارج وارد کند. به این دلیل، آموزش روش های صرفه جویی در انرژی برای این جزیره حیاتی است. در مدرسه “سن فرانسیس“، این موضوع به نحو جدی دنبال می شود. آنها در برنامۀ “ U4Energy” شرکت می کنند. این برنامه با ابتکار کمیسیون اروپا و بودجۀ برنامه “انرژی هوشمند اروپا” راه اندازی شده است و فرصتی است برای معلمان و دانش آموزان که در مورد بهره وری انرژی بیشتر یاد بگیرند.

eun.org

ایالات متحده آمریکا: دانشگاه به جنگل می آید

در برابر تغییرات آب و هوایی، جنگل ها می توانند، کمک زیادی برسانند اما آنها نیز قربانی گرمایش جهانی هستند. جنگل های شرقی ایالات متحده آمریکا، از مهم ترین اسفنج های کربن خوار جهان به حساب می آیند و دفاع طبیعی قدرتمندی در برابر تغییرات آب و هوایی هستند. یک طرح به مالکان متعدد این جنگل ها آموزش می دهد تا تهدیدات محیطی را بهتر تشخیص دهند و از روش های جدید حفاظت از جنگل بهره ببرند.

“Wikipedia”: http://en.wikipedia.org/wiki/Ivy_League
Cornell

آمازون: نقشه برداری از دیوکسید کربن

برزیل در حال برداشتن گام هایی برای مقابله با قانون عفوِ کسانی است که درخت های جنگل ها را قطع می کنند. برای حفظ جنگل های آمازون و احیای آنها، اکنون یک برنامۀ دولتی سعی دارد، مردم بومی را به حفاظت از میراث طبیعی خود تشویق کند. برداشت کنترل نشده و غیر قانونی جنگل، قسمت های بزرگی از آمازون را نابود کرده است. در برابر این وضعیت دردناک، قیبلۀ “سورویی” تصمیم گرفته است، راه حلی پیدا کند. به کمک نرم افزار گوگل اِرت (Google Earth)، سورویی ها اکنون برای اولین بار قادر به ارائۀ یک نقشۀ ماهواره ای از سرزمین خود هستند و سعی دارند مزاحمان را اخراج کنند و به کاشتن درختان ادامه دهند. به این ترتیب و برای اولین بار در جهان، سورویی ها گواهینامۀ بین المللی دریافت کرده اند که به آنها اجازه می دهد تا به کشورهایی که محیط زیست را آلوده می کنند، اعتبار دیوکسید کربن بفروشند.

Almir_Narayamoga

Rond

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ساخت صندلی هواپیما از پوست کاکتوس و تور ماهیگیری در آلمان

«دره گمشده» با ۲۵۰۰ سال قدمت در اکوادور؛ افشای رازهایی جدید از تاریخچه حیات در آمازون

بهترین‌های قطر در ۲۰۲۳؛ از پانداهای مهمان تا پاکسازی داوطلبانهٔ سواحل