همکاری با سامسونگ، ارزش سهام چند شرکت را بالا برد

همکاری با سامسونگ، ارزش سهام چند شرکت را بالا برد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

 
شرکت ایتالیایی – فرانسوی اس.تی.میکرو، سازنده نیمه هادی ها و تراشه های الکترونیکی، با انعقاد قرارداد ریزپردازده گوشی هوشمند با شرکت سامسونگ، به موفقیتی چشمگیر در بازار دست یافت. ارزش سهام این شرکت روز سه شنبه در بازار پاریس با 8.6 درصد و در بازار میلان با 8.5 درصد رشد روبرو بود.
 
سامسونگ درصدد است تا دو نمونه از جدیدترین گوشی های مدل گالاکسی خود را با ریزپردازنده های پیشرفته دو شرکت اس.تی میکرو و اریکسون مجهز سازد. این دو شرکت اکنون به میزان مساوی با سامسونگ همکاری می کنند و شرکت “اس تی میکرو- اریکسون” را تشکیل داده اند. شرکت سامسونگ متعلق به کره جنوبی، در ماه فوریه گوشی های گالاکسی خود را آزمایش کرد.
 
به این ترتیب دو شرکت اس تی میکرو و اریکسون که به مشارکتی طولانی مدت با پیشگام جهانی گوشی های هوشمند یعنی سامسونگ خواهند پرداخت، نیاز به پیشرفت فنی بیشتری دارند. در حالی که فروش گوشی های تلفن در سه ماهه اول سال جاری با دو درصد کاهش در در بازارهای جهان همراه بود، گوشی های هوشمند سامسونگ به 45 درصد رشد فروش دست یافت.
 
شرکت اس تی – اریکسون، در نظر دارد طی ماه های آینده وارد این بازار شود. اما مشتری اصلی آن یعنی شرکت فنلاندی نوکیا، چیپ گوشی های هوشمند خود را پیش از این از شرکت آمریکایی کالکوم خریداری کرده است.
 
اعلام این همکاری، ارزش سهام شرکت تلکوم سازنده تجهیزات اریکسون در بازار سوئد را نیز افزایش داد، اما این افزایش تنها حدود یک دهم درصد بود.   
 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره جنوبی: ایران درخواست خرید تجهیزات پزشکی و واکسن کرونا را ارائه کرد

قیمت گوشی‌های سامسونگ و اپل در بازار ایران با چه نرخ دلاری محاسبه می‌شود؟

افت صادرات کره جنوبی به بیشترین حد در ۵۷ سال گذشته رسید