میخائیل پروخوروف: در انتخابات روسیه امکان نتایج شگفت انگیزی وجود دارد

میخائیل پروخوروف: در انتخابات روسیه امکان نتایج شگفت انگیزی وجود دارد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری روسیه، میخائیل پروخوروف، بعنوان یکی از ثروتمند ترین اشخاص روسیه، بطور مستقل و بدون وابستگی حزبی به میدان آمده است. او تنها نامزدی است که برای اولین بار برای ریاست کرملین می جنگد. به عنوان یک تاجر موفق و میلیاردر، اولین سوال من اینست که چرا شما به سیاست روی آوردید؟

میخائیل پروخوروف، کاندیدای ریاست جمهوری روسیه:
هر شخصی باید در مسیر خود پیشرفت کند. اگر توقف کنید، بازنشسته خواهید شد. هنگامی که شما در تجارت به نتایجی رسیده اید ولی نمی توانید به کشور خود کمک کنید، به این فکر می رسید که کاری انجام دهید. به این دلیل من به سیاست روی آوردم. اینجاست که می توان برای کشور کار مفیدی انجام داد.

یورونیوز:
پس این مبارزات انتخاباتی بیشتر برای شما به عنوان اخذ یک تجربه به حساب نمی آید؟ برخی می گویند که نتیجۀ این انتخابات پیشاپیش تصمیم گیری شده است…

میخائیل پروخوروف:
کاملا با شما مخالف هستم. ما در جهان پر جنب و جوشی زندگی می کنیم. جامعه ما بیدار است. سیاست در ذهن همه است. با دو هفته مبارزات انتخاباتی که گذشت، امکان دستیابی به نتایج شگفت انگیزی وجود دارد.

یورونیوز:
تجارت و سیاست. آیا از سرنوشت “خودورکوفسکی” هراس ندارید؟

میخائیل پروخوروف:
خیر. ترسی ندارم. کشور ما از آن زمان تغییرات بسیاری کرده است. دیگر مردم حاضر نیستند آزادی های فردی و امنیتی خود را فقط برای کسب ثروت از دست بدهند. مردم خواهان احترام هستند. شما نمی توانید با پول این احترام را خریداری کنید.

یورونیوز:
در چند کلمه، برنامه های شما از چه نظر با دیگران متفاوت است؟

میخائیل پروخوروف:
شهروندان باید پایه و اساس تمام سیاست های دولت باشند. و این سیاست نباید در خدمت منافع دولت باشد، بلکه دولت باید در خدمت شهروندان انجام وظیفه کند. نکته دوم این است که من معتقدم ما باید یک بازار مشترک با اروپا ایجاد کنیم. از آنجا که روسیه بدون اروپا نمی تواند در دنیای جدید جهانی شده، رقابت کند و همچنین اروپا بدون روسیه. این کاملا غیر ممکن است. و آخرین مورد اینکه من قویا معتقدم، تنها یک مدیر واقعی با تجربه بالای اجرایی در سیستم های بزرگ می تواند کشور ما را به سمت پیشرفت هدایت کند.

یورونیوز:
اگر انتخابات به دور دوم کشیده شود و شما خارج شوید از چه کسی حمایت خواهید کرد؟

میخائیل پروخوروف:
من به هیچ وجه به این سناریو فکر نمی کنم. اگر دور دومی برگزار شود، من در آن دور خواهم بود.

یورونیوز:
خوب، شما به دور می رسید و سپس انتخابات را می بازید؟ آیا اگر در اینصورت یک پست و مقام دولتی به شما پیشنهاد شود، قبول خواهید کرد؟

میخائیل پروخوروف:
من هیچگونه مقامی در سیستم فعلی قبول نخواهم کرد. چرا که این سیستم انحصاری است، و رقابتی در آن نیست. حتی نخست وزیری هم یک پست صرفا فنی و برای دفاع از منافع کرملین است. پس در اینصورت من یک حزب جدید برپا خواهم کرد.

یورونیوز:
برای آن و تا انتخابات بعدی، 6 سال زمان می برد…

میخائیل پروخوروف:
خیر، لزوما اینطور نیست. اولا، انتخابات، عملا هر ماه و هر سال وجود دارد. در استانهای مختلف. ما می توانیم تمامی مناطق را در دست بگیریم. و البته من فکر نمی کنم که مجلس دوما، با این بی اعتمادی سیاسی از طرف شهروندان و با شرایط کنونی، خیلی دوام بیاورد.

یورونیوز:
آیا حزب خود را از ابتدا پی ریزی می کنید یا از یکی از سازمان های سیاسی کنونی استفاده خواهید کرد؟

میخائیل پروخوروف:
این حزب از ابتدا و با همراهی کسانی که از ارزش های من استقبال می کنند، ساخته خواهد شد. با همراهی شهروندانی که خواهان تغییر هستند و بر اساس برنامه های من که به طور مداوم با ایده های جدیدی که توسط شهروندان ارائه می شود، گسترش خواهد یافت. علاوه بر این، من می خواهم این حزب بر مبنای یک شیوه کاملا جدید بنا شود. برمبنای همکاری. شهروندان و همچنین رهبران و سران تیمی، پیشنهادات خود را در مورد مسائل مختلف ابراز می کنند و ما باید از این نقطه نظرها استفاده کنیم. در روسیه هیچ حزبی چنین کاری نمی کند.

یورونیوز:
ایا این حزب بیشتر راست گرا خواهد بود؟

میخائیل پروخوروف:
این حزب کارآمد بالایی خواهد داشت. کشور ما آشکارا با چالش های بسیاری مواجه است و باید با حداکثر توانایی ها با آنها روبرو شد. این راه های موثر در برنامۀ من ارائه شده اند و به مردم اجازه می دهند تا جدا از جناح بندی های چپ، راست یا میانه رو، آنچه به نظر آنها درست می آید، پیاده شود. همیشه باید از کاری که درست است، شروع کنیم. و وظیفه ما این است که چگونه شهروندان ثروتمند، موفق و آزاد باشند و سرنوشت خود و فرزندان خود را با روسیه پیوند دهند.

یورونیوز:
با تشکر و آرزوی موفقیت برای شما.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگارش در پشت میله‌های زندان؛ کتاب خاطرات الکسی ناوالنی به زودی منتشر خواهد شد

محدودیت «عجیب» برای هنرمندان در چچن؛ آهنگ‌های خیلی تند و خیلی کند نسازید

قزاقستان و روسیه در چنگال «بدترین» سیل ۸۰ سال اخیر؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام شد