Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سوئدی‌ها دست به دامن طنز شدند؛ ۱۲۰ هزار نفر سالانه سوئیس و سوئد را با هم اشتباه می‌گیرند

به سوئد سفر کنید نه سوئیس
به سوئد سفر کنید نه سوئیس Copyright They are both countries in Europe that begin with S and 120,000 people a year mix them up, Google searches show. - Copyright Raphael Andres
Copyright They are both countries in Europe that begin with S and 120,000 people a year mix them up, Google searches show. - Copyright Raphael Andres
نگارش از یورونیوز، ربکا آن هیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آیا شما هم جزو افرادی هستید که برای تشخیص نام دو کشور سوئد و سوئیس سری به گوگل می‌زنید؟ به گزارش سایت خبری «سوئیس اینفو» سالانه ۱۲۰ نفر در گوگل به دنبال پاسخ این پرسش هستند که «آیا سوئد و سوئیس یک کشو هستند یا خیر؟»

آگهی

در همین راستا هیات گردشگری سوئد تصمیم گرفته تا مشخص کند که سوئد به هیچ عنوان سوئیس نیست. آنها برای رفع این سردرگمی دست به دامن طنز شده‌اند و یک کمپین شوخی‌محور به راه انداخته‌اند.

به همین منظور سوئدی‌ها ویدئویی منتشر کردند تا به گردشگران نشان دهند که سوئیس نیستند. ویدیوی کمپین «به سوئد خوش‌آمدید نه سوئیس» نام دارد و این هفته در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

در ویدیوی منتشر شده تلاش شده تا با الهام از شوخی و طنز و به زبان ساده تفاوت میان این دو کشور مشخص شود.

مطالعه‌ای که در همین زمینه توسط «ویزیت سوئد» در ایالات متحده انجام شده نشان می‌دهد که نیمی از پاسخ‌دهندگان درباره این که آیا بین دو کشور تفاوت وجود دارد یا خیر؟ تردید دارند.

حتی گاهی رهبران جهانی نیز این اشتباه را مرتکب شده‌اند. برای نمونه جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، در سخنرانی سال گذشته‌اش در اجلاس ناتو، هنگام بحث در مورد درخواست سوئد برای پیوستن به ائتلاف نظامی، به اشتباه از سوئیس نام برد.

سوئیسی‌ها بزرگترین ذخایر طلای جهان را دارند و سوئدی‌ها یک قارچ طلایی معروف

سایت «ویزیت سوئد» تلاش کرده به سادگی تفاوت‌ها میان این دو کشور را برای مخاطبان توضیح دهد. 

در حالی که سوئیس یکی از بزرگترین ذخایر طلای جهان را دارد، سوئد از ذخایر «طلای جنگلی» برخوردار است. هر پاییز، سوئدی‌ها به دنبال قارچ چانترل می‌گردند، نوعی قارچ با درخشش طلایی و زرد رنگ.

تفاوت دیگر این که، اگر به بانک‌های تاریخی علاقه دارید، به سوئیس بروید، اما اگر قدم زدن در سواحل شنی را ترجیح می‌دهید، باید از سوئد دیدن کنید. سوئد دارای ۴۸ هزار کیلومتر خط ساحلی و مجمع‌الجزایر بکر و طبیعی است که به دریای بالتیک سرازیر می‌شوند.

در حالی که در سوئیس باید به صداهای جالبی از جمله زنگوله گاو
و دِلِی دِلِی کردن‌ها گوش فرا دهید، سوئد مکانی پر از صلح و آرامش
است که در آن سکوتی ممتد در جریان است

«شفق قطبی» در سوئد و نورپردازی مصنوعی در سوئیس

نکته دیگری که وبسایت «ویزیت سوئد» به آن اشاره کرده این است که در سوئیس می‌توانید از «نورپردازی چشمگیر اجرا شده به کمک نور LED لذت ببرید»، اما «در سوئد برای اجرای نمایش نیازی به الکتریسیته نیست.» این کشور از یک پدیده طبیعی منحصر به فرد برخوردار است؛ «شفق قطبی».

در نهایت، هیات توریستی به بازدیدکنندگان یادآوری می‌کند که در حالی که در سوئیس باید به صداهای جالبی از جمله زنگوله گاو و دِلِی دِلِی کردن‌ها گوش فرا دهید، سوئد مکانی پر از صلح و آرامش است که در آن سکوتی ممتد در جریان بوده و همان سکوت به شما کمک می‌کند تا با طبیعت آرام بگیرید و با آن ارتباط برقرار کنید.»

سوئدی‌ها امیدوارند با اجرای این کمپین طنز بتوانند مردم جهان را به تفاوت میان این دو کشور آگاه کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه فدرال سوئیس درخواست «شفافیت» در حوزه واردات طلا را رد کرد

تابستانی تاریخی برای گردشگری اروپا؛ از تمایل بی‌سابقه آمریکایی‌ها تا جای خالی چینی‌ها

بحران کرونا در سوییس خلبانان را از کابین هواپیما به قطار کشاند