کدام فرودگاه‌های اروپا از نظر انجام به‌موقع پروازها بدترین و بهترین هستند؟

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بیشتر افرادی که با هواپیما سفر کرده‌اند با تاخیر در پرواز مواجه بوده‌اند
بیشتر افرادی که با هواپیما سفر کرده‌اند با تاخیر در پرواز مواجه بوده‌اند   -  Copyright  AP Photo

هرج و مرج در فرودگاه‌های اروپا در آستانه فصل گرما و تمایل برای سفر چنان شدید شده است که بسیاری از مسافران با نگرانی برای برخاستن هواپیمایشان از زمین لحظه شماری می‌کنند، زیرا برخی از خطوط هوایی هزاران پرواز خود را لغو کرده‌اند یا آنها را با تاخیر انجام داده‌اند.

آژانس مسافرتی و شرکت فناوری سفر «هاپر» از فرودگاه بروکسل به عنوان بدترین فرودگاه اروپا از نظر انجام به‌موقع پروازها در روزهای ابتدایی ماه ژوئیه نام برد. از ابتدای ماه ژوئیه ۷۲ درصد از پروازهای این فرودگاه با تأخیر انجام شدند و حدود ۲.۵ درصد از پروازها هم لغو شدند.

رتبه دوم فهرست ۱۰ فرودگاه بدتر اروپا به فرودگاه بین‌المللی فرانکفورت تعلق گرفت که ۶۸ درصد از پروازهای آن ازابتدای ماه ژوئیه تاکنون با تاخیر انجام و ۷.۸ درصد آن‌ها هم لغو شدند.

براساس این گزارش، فرودگاه برگامو/اوریو آل سریو در ایتالیا با نرخ ۳ درصد تاخیر و یک درصد لغو، بهترین عملکرد را از نظر انجام به موقع پروازها درمیان فرودگاه‌های اروپا داشت.

فرودگاه هیترو لندن که در گذشته بدترین عمل‌کرد را در میان فرودگاه‌های بزرگ اروپا داشت در ماه ژوئیه با ۵۱ درصد تأخیر در پروازها در رتبه ۱۵ قرار گرفت.

بنا به گزارش‌ها، مسئولان فرودگاه هیترو لندن برای مهار هرج و مرج در این فرودگاه، فروش بلیت هواپیما را تا بر طرف شدن آن محدود کرده‌اند.

ضعف عمل‌کرد فرودگاه هیترو لندن در انجام به‌موقع پروازها نسبت به برخی از فرودگاه‌های اروپایی در حالی است که سالانه میلیون‌ها مسافر از این فرودگاه به شهرها و کشورهای مختلف منتقل می‌شوند.

به گفته سخنگوی آژانس مسافرتی هاپر، رتبه‌بندی در گزارش این آژانس بر اساس درصد تاخیرها بوده است و نه شمار مسافران جابجا شده.

بنا به این گزارش، ۶۲ درصد از پروازهای فرودگا هیترو در ۹ روز نخست ماه ژوئیه با تاخیر انجام شده است که این نرخ می‌توانست این فرودگاه را در فهرست ۱۰ فرودگاه بدتر اروپا قرار دهد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بر اساس گزارش آژانس مسافرتی هاپر، فرودگاه‌های آیندهوون در هلند، لوتون در لندن، فرنتس لیست در مجارستان، لیسبون در پرتغال، شارل دوگل در پاریس، شیپخول در هلند، کوت‌دازور در فرانسه و گاتویک در بریتانیا از جمله ۱۰ فرودگاه اروپایی هستند که در حال حاضر بدترین رتبه را برای تاخیر دارند.

همچنین بنا به این گزارش، فرودگاه‌های گرن‌کناریا در اسپانیا، اوتوپنی در رومانی، دوبلین در ایرلند، فونتاناروسا در ایتالیا، آدولفو سوارز-باراخاس در اسپانیا، آلیکانته در اسپانیا، مارسی در فرانسه، اورلی در فرانسه و مالاگا در اسپانیا از جمله فرودگاه‌های اروپایی هستند که در آغاز تابستان گرم از نظر انجام به‌موقع پروازها در فهرست ۱۰ فرودگاه برتر اروپایی قرار می‌گیرند.