Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

زاغه‌نشین دیروز، مشهورترین تیک‌تاکی امروز؛ ایتالیا به کابی لیم شهروندی اعطا کرد

خابی لامه در مراسم فرش قرمز فیلم تاپ گان در هفتاد و پنجمین دوره جشنواره کن
خابی لامه در مراسم فرش قرمز فیلم تاپ گان در هفتاد و پنجمین دوره جشنواره کن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایتالیا به «کابی لیم»، اینفلوئنسری که بیشترین تعداد دنبال‌کننده (فالوور) را در شبکه اجتماعی تیک تاک دارد، شهروندی اعطا کرد

آگهی

ایتالیا به «کابی لیم»، اینفلوئنسری که بیشترین تعداد دنبال‌کننده (فالوور) را در شبکه اجتماعی تیک تاک دارد، شهروندی اعطا کرد. 

«کابی» در سنگال به دنیا آمد و وقتی بسیار کوچک بود به ایتالیا مهاجرت کرد و در یکی از محله‌های فقیرنشین کیواسو در حومه شهر تورین بزرگ شد. با شیوع همه‌گیری کرونا، خابی ۲۲ ساله، کار خود در  کارخانه را از دست داد و مانند میلیون‌ها ایتالیایی مجبور به خانه‌نشینی شد.

کابی برای وقت گذرانی شروع به فعالیت در شبکه‌های اجتماعی کرد و با ویدیوهای بی صدای خود در شبکه اجتماعی تیک تاک به شهرت رسید. 

او در حال حاضر ۱۴۸.۵ میلیون دنبال کننده دارد و به یک ستاره بین‌المللی تبدیل شده است. کابی در ژوئن گذشته، چارلی داملیو، اینفلوئنسر آمریکایی را با ۱۴۲ میلیون دنبال کننده پشت سر گذاشت.

مشخصه مشهور کابی، واکنش‌های بی صدایش به اتفاق‌هایی است که آن‌ها را مضحک و بی‌معنی می‌داند. همچنین شعار تیک تاکیش این است که «اگر می‌خواهی بخندی، جای درستی آمدی». 

تیک تاک
ژست مشهور خابیتیک تاک

خابی به خاستگاه خود می‌بالد

کابی با وجود موفقیت بین‌المللی و بستن قراردادهای حمایتی و تبلیغاتی با شرکت‌های مختلف، همیشه به خاستگاه خود افتخار می‌کند. او در روز چهارشنبه پس از آن که طی مراسمی در کیواسو رسما تبعه ایتالیا شد، با یادآوری دوران کودکی خود در محله فقیرنشین ویا تولیاتی گفت: «من دوران کودکیم را در زاغه‌ها گذراندم. ما در آن‌جا با این که هیچ نداشتیم اما خوشحال بودیم و در حیاط باهم بازی می‌کردیم.» 

کابی لیم هم مانند بسیاری از فرزندان مهاجرین باید تا رسیدن به بزرگسالی برای دریافت شهروندی ایتالیا منتظر می‌ماند. اما او می‌گوید: «من قبلاً هم احساس می‌کردم که ایتالیایی هستم، بنابراین امروز برای من چیز خاصی تغییر نکرده است.»

اعطای شهروندی در ایتالیا تابع قانون خون است و اگر والدین کودکی که در آنجا متولد می‌شود تابعیت ایتالیایی نداشته باشد، روند اخذ شهروندی برای فرزند بسیار طولانی می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مهلت ۳۰ روزه کاخ سفید به ادارات دولتی آمریکا برای اعمال ممنوعیت استفاده از تیک تاک

دولت آلمان درصدد تسهیل شرایط اخذ تابعیت برای خارجی‌های مقیم این کشور است

ویدئو؛ دست‌فروش پاکستانی با تقلید چارلی چاپلین پدیده «تیک تاک» شد