Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

راهکار چهار استان اروپایی برای خروج از بحران اقتصادی

راهکار چهار استان اروپایی برای خروج از بحران اقتصادی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در اروپایی که با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند، صداهایی را می‌شنویم که این سرنوشت شوم را انکارمی کنند، صدای مشهور حفاری‌ها و عملیات ساختمانی تابستانی.

شنیدن این موسیقی هنگام بحران های اقتصادی به این معنی است که فعالیت های تجاری همچنان مانند قبل ادامه دارد.

آیا بحران ها خبر از پایانی بد می‌دهند؟ پاسخ چهار استان اروپایی به این سوال منفی است.

بادن- وورتمبرگ در آلمان، «کاتالونیا» در اسپانیا، «لومباردی» در ایتالیا و «رون آلپ» در فرانسه چهار استان در اروپا هستند که برون رفتی برای بحران‌های اقتصادی پیدا کرده‌اند.

در سال ۲۰۱۳، این چهار موتور اروپایی، که پیشگامان «کمیته استان‌ها» در این قاره هستند، قرارداد همکاری با یکدیگر را به مدت ۲۵ سال امضا خواهند کرد، یک ربع قرن همکاری و مشارکت میان منطقه ای در قلب اروپا، به منظور توسعه و گسترش و تفاهم با یکدیگر. برای استان «بادن وورتمبرگ» درآلمان که به تازگی مدیریت این چهار منطقه را در دست گرفته، اولویت با شهروندان اروپایی است. هدف این است که پروژه ها برای مردم بازگو شوند تا مجال شرکت در آنها را داشته باشند.

اما چگونه نیاز مالی این پروژه‌ها تامین می‌شود؟
پس از سه تا چهار ماه رایزنی با شورای اروپا، قرار براین شده است تا به این منظور بودجه‌ ای معادل ۱۰ میلیارد یورو بصورت اوراق قرضه، به بانک اروپایی سرمایه گذاری تعلق گیرد. زیرا چنانکه می دانیم وام های بزرگ اروپا توسط اتحادیه اروپا تامین می‌شوند.

از سوی دیگر مسائل حاشیه‌ای نیز وجود دارد: چگونه این استان‌ها می‌توانند سرمایه گذاران قدر را جلب کنند؟
استان “رون آلپ” فرانسه توانست در ژانویه ۲۰۱۲، حدود ۱۲۰ میلیون یور به سمت خود جذب کند. از نظر تولید ناخالص داخلی، این استان در فرانسه مقام دوم و در اروپا در جایگاه هفتم است.

جوانان و بیکاری از دیگر معضلات روز اروپاست. عملگرا بودن نه تنها کیلد خروج از بحران اقتصادی است، بلکه دریچه‌ای خواهد بود به سوی اروپایی جدید و جوان.

جوانان ایتالیایی، اسپانیای یا فرانسوی که از یافتن شغل مطلوب خود دلسرد شده‌اند، می‌توانند آینده حرفه‌ایشان را در نظام آموزش آلمان که در آن به مهارتهای عملی توجه زیادی می‌شود، پیدا کنند.

مدیر کنگره اتاق صنایع و بازرگانی استان بادن وورتمبرگ می‌گوید: «نظام آموزشی در کشور ما موفقیت زیادی کسب کرده است. در سالهای آینده منتظر جوانان بیشتری هستیم. آرزوی من این است که جوانان فرانسوی تنها برای کار به آلمان نیایند. بلکه از این سیستم آموزش نیز بهره ببرند. آلمان و فرانسه باید با هم همکاری کنند. درست مانند هواپیمای ایرباس. بله، ایرباس بهترین نمونه همکاری فرانسوی آلمانی است.»

آیا با وجود کمیته استان‌ها، کابوس بحران اقتصادی اروپا، پایانی خوش خواهد داشت؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن چگونه از تخصص خود برای کمک به بهبود اوکراین استفاده می‌کند؟

صنعت پنبه ازبکستان پس از تحریم دوباره رونق گرفت

گربه‌ها و گوزن‌ها؛ یاوران گردشگری در مناطق دورافتادهٔ ژاپن