Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مسابقات کشتی با انگشت در باواریا همراه با آبجو و سوسیس آلمانی

مسابقات کشتی با انگشت در باواریا آلمان
مسابقات کشتی با انگشت در باواریا آلمان Copyright AP photo
Copyright AP photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علی‌رغم خطر دررفتگی انگشتان و آسیب دست‌ها، بیش از ۱۵۰ مرد در ایالت بایرن آلمان گرد هم آمدند تا در مسابقات قهرمانی ملی منحصربه‌فرد این کشور به نام «فینگرهاکلن» یا کشتی با انگشت شرکت کنند.

آگهی

این ورزشکاران در یک چادر بزرگ در دهکده کوچکی در این ایالت جمع می‌شوند تا رقابت‌‌های خود را که حدودا هزار بازدیدکننده هم دارد برگزار نمایند. در حالی‌که شرکت‌کنندگان در این مسابقه تمام مردان بودند، آبجوی ملی خود را می‌نوشیدند و سوسیس‌های مشهور آلمانی را می‌خوردند و همراه با موسیقی زنده بومی باواریا مسابقه خود را برگزار می‌کردند.

مسابقات کشتی با انگشت
مسابقات کشتی با انگشتAP Photo

کشتی با انگشت، یک ورزش رقابتی شناخته شده در منطقه آلپ آلمان و کشور همسایه اتریش است که به عنوان راهی برای حل و فصل اختلافات در گذشته پدید آمده است. این مسابقات در سال ۱۹۶۱ تاسیس شده است.

ماری ترز آیرستوک رئیس انجمن این مسابقات که رقابت‌های سال جاری را سازماندهی کرده در این رابطه به یورونیوز می‌گوید: «این سنت برای مدت‌های بسیار طولانی در آبجوخانه‌ها و میخانه‌ها در سراسر منطقه رایج بوده است.»

در هر مسابقه، دو رقیب در طرف مقابل یک میز محکم می نشینند و هر کدام یک انگشت که معمولا انگشت وسط  است را از دو طرف یک حلقه چرمی کوچک وارد می‌کنند.

مسابقات کشتی با انگشت
مسابقات کشتی با انگشتAP Photo

هنگامی که داور شروع رقابت را اعلام می‌کند، شرکت کنندگان سعی می‌کنند حریف خود را به سرعت از روی میز بکشند. مسابقات معمولاً فقط چند ثانیه طول می‌کشد و قابل پیش‌بینی است که در رفتن انگشتان اصلا در این رقابت غیرمرسوم نیست. برنده هر دور از مسابقه به دور بعد راه می‌یابد تا در نهایت در دیدار پایانی فرد قهرمان تعیین شود.

معمولا فقط آقایان مجاز به شرکت در این مسابقات ورزشی عجیب هستند.

مسابقات کشتی با انگشت
مسابقات کشتی با انگشتAP Photo

ایرستوک می‌گوید که در مسابقات امسال، جوانترین شرکت کننده یک نوجوان ۱۵ ساله بوده و یک مرد ۷۰ ساله مسن‌ترین کسی بوده که با انگشتانش کشتی گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سلام به سبک نازی‌ها از سوی شرکت‌کنندگان در جشن آبجوخوری آلمان جنجال‌آفرین شد

اکتبرفست؛ جشن آبجوخوری در شهر مونیخ آغاز شد

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود