Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

بریتانیا برای نخستین بار یک زن نابینا را به عنوان سفیر منصوب کرد

UK
UK Copyright canva
Copyright canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ویکتوریا هریسون از اوت ۲۰۲۴ میلادی سفیر بریتانیا در اسلوونی خواهد شد. در این ماموریت تازه «اوتو» سگ راهنمایش نیز او را همراهی خواهد کرد.

آگهی

وزارت امور خارجه، کشورهای مشترک‌المنافع و توسعه بریتانیا در اقدامی که یک نقطه عطف تاریخی در دستگاه دیپلماتیک این کشور محسوب می‌شود، نخستین سفیر کاملا نابینای خود را منصوب کرد.

به این ترتیب ویکتوریا هریسون، به عنوان بالاترین مقام سفارتی بریتانیا در اسلوونی، روابط دیپلماتیک این دو کشور اروپایی را رهبری خواهد کرد.

حدود ۱۵ درصد از نیروی کار وزارت خارجه بریتانیا دارای معلولیت اعلام شده‌اند و این وزارتخانه قصد دارد به اشکال مختلف فعالیت‌های آنها را برجسته کند. 

ویکتوریا هریسون، متولد شهر کوچک دامفریس در اسکاتلند، از ماه اوت سال ۲۰۲۴ میلادی فعالیتش را به عنوان سفیر در اسلوونی آغاز خواهد کرد و حافظ منافع بریتانیا در این کشور خواهد بود.

خانم هریسون همچنین اولین سفیری است که با یک سگ راهنما در این سمت خدمت می‌کند. سگ ۲ ساله‌ او از نژاد دو رگه «رتریور» است و موسسه خیریه بریتانیایی سگ‌های راهنما، آموزش او را برای همراهی با خانم سفیر بر عهده داشته است.

ویکتوریا هریسون با ابراز خرسندی درباره سگش، آن را دومین سگ راهنمای خود در طول زندگی‌اش معرفی کرده است.

پیت آزبورن، معاون اجرایی خیریه سگ‌های راهنما نیز در این باره گفت: «واضح است که آنها پیوند خارق‌العاده‌ای با یکدیگر دارند و با هم به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اند. سگ‌های راهنمای ما نه تنها به افرادی که دارای اختلال بینایی هستند کمک می‌کنند، بلکه می‌توانند واقعاً زندگی یک فرد را تغییر دهند.»

ویکتوریا با پیوستن به وزارت خارجه بریتانیا در سال ۱ میلادی، اولین فرد معلولی بود که پس از تصویب قانون «تبعیض‌زدایی معلولین» و به منظور حفظ برابری افراد دارای معلولیت توسط وزارت خارجه استخدام شد.

شغل او شامل پست‌هایی در هلسینکی و سارایوو و نیز کار روی موضوعات اوکراین و افغانستان بوده است.

هم اکنون ۱۰ درصد از پانزده درصد کارکنان دارای معلولیت وزارت خارجه بریتانیا در سمت‌های ارشد این وزارتخانه خدمت می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روزی چند عدد تخم‌‌مرغ می‌توان خورد؟ متخصصان تغذیه پاسخ می‌دهند

هفته کاری چهار روزه و بازدهی کارمندان، شرکتی در ترکیه‌ از مزایای آن می‌گوید

قدرت درک زبان؛ ️سگ‌ها از کلمات ما چه می‌فهمند؟