کاخ سفید از ناسا خواست برای کره ماه استانداردهای زمانی تعیین کند

زمین از سطح کره ماه
زمین از سطح کره ماه Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاخ سفید روز سه‌شنبه از اداره کل ملی هوانوردی و فضا در آمریکا (ناسا) خواست تا برای کره ماه و دیگر اجرام آسمانی استاندارهای زمانی واحد تعیین کند.

آگهی

به گزارش خبرگزاری «رویترز» در دستور کاخ سفید به ناسا از این نهاد خواسته شده است تا ضمن همکاری با دیگر سازمان‌های دولتی تا پایان سال ۲۰۲۶ طرحی را برای تعریف ساعت هماهنگ قمری (LTC) ارائه کند. 

آمریکا به این ترتیب در تلاش است تا همزمان با رقابت کشورهای مختلف و شرکت‌های خصوصی برای تقویت حضورشان در فضا، معیارهای بین‌المللی برای فضا تعیین کند. 

نیروی جاذبه متفاوت و به طور بالقوه رشته‌ای از عوامل دیگر در کره ماه و دیگر اجرام آسمانی باعث می‌شوند تا درک از زمان در سطح کره ماه نسبت به آنچه بر روی سطح کره زمین وجود دارد متفاوت باشد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تعریف ساعت هماهنگ قمری برای کره ماه به فضاپیماها و ماهواره‌ها کمک خواهد کرد تا در ماموریت‌های مرتبط با کره ماه معیاری مشترک برای سنجش زمان داشته باشند. این در حالی است که انجام این ماموریت‌ها به دقت زمانی بالایی نیاز دارد. 

کوین کاگینز، رئیس بخش ارتباطات و جهت یابی فضایی در ناسا می‌گوید: «ساعتی که ما بر روی زمین داریم بر روی سطح کره ماه با سرعتی متفاوت جلو خواهد رفت.»

به گفته دانشمندان آمریکایی ساعت کره زمین به طور میانگین بر روی کره ماه ۵۸.۷ میکروثانیه در هر شبانه‌روز زمینی کوتاه می‌شود. 

ناسا در چهارچوب برنامه آرتمیس خود در تلاش است تا طی سال‌های پیش‌رو فضانوردانی را به کره ماه بفرستد. یکی از اهداف ناسا ایجاد یک پایگاه علمی بر روی کره ماه است تا این پایگاه مقدمه‌ای برای ماموریت‌های آینده برای سفر به کره مریخ باشد. 

گفته می‌شود که بدون ساعت استاندارد و هماهنگ قمری تضمین ایمنی انتقال داده‌ها بین فضاپیماها و هماهنگی بین ارتباط‌ها بین زمین، ماهواره‌ها، پایگاه‌ها و فضانوردان دشوار خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناسا در ماموریت آرتمیس۳ قصد دارد بر روی کره ماه کشت و زرع کند

کاوشگر ژاپنی ماه توانست از دومین شب قمری نیز جان سالم به در برد

فرود «اودیسئوس» روی ماه؛ آمریکا پس از نیم قرن بار دیگر به ماه بازگشت